Aktualności
09.11.2017

Miss Polonia studiuje w Kortowie?

Monika Czajkowska - studentka rolnictwa na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - jest jedną z dwudziestu finalistek konkursu Miss Polonia 2017. Zwyciężczynię poznamy 26 listopada.

Monika pochodzi z Nidzicy. Ma 20 lat. W konkursie wystartowała dość przypadkowo. "W maju wybrałam się z mamą na zakupy. Pani, która zbierała zgłoszenia od dziewczyn zaproponowała mi żebym się zgłosiła do tego konkursu. Uznałyśmy z mamą, że możemy spróbować. Zgłosiłam się, dostałam telefon, że sie dostałam. Wygrałam Miss Polonia Warmii i Mazur. Po czym był kolejny etap - półfinał Miss Polonia w Warszawie. Na zgrupowaniu było 200 dziewczyn. Dostało się 20. I ja się załapałam" - podsumowała eliminacje najpiękniejsza dziewczyna naszego regionu.

Dlaczego wybrała studia na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM? "Na te studia wybrałam się ze względu na to, że moi rodzice prowadzą gospodarstwo rolne. Interesuje mnie to. I coś w tym kierunku chciałabym robić w przyszłości. Może coś swojego chciałabym otworzyć". A jak jej sukces obierają koleżanki i koledzy ze studiów? "Wszyscy z mojego roku kibicują mi. Wydział udostępnia moje zdjęcia, aby głosować na Miss Publiczności. Za co bardzo dziekuję. Jest mi bardzo miło z tego powodu. Rozmawiałam też z dziekanem. Mówił, że nie będzie problemu ze zgrupowaniem - usprawiedliwi zwolnienia i życzy mi powodzenia."

Czy w przyszłości planuje pojawiać się jeszcze na wybiegu? "Najbardziej zależy mi na tym, żeby skończyć studia. A jeśli dostanę jakiekolwiek propozycje - na pewno je rozważę" - odpowiada.

Z Moniką Czajkowską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Monika ma także szansę na tytuł Miss Publiczności. Zagłosować na studentkę z Kortowa możecie wysyłając sms o treści MISSPOLONIA.17 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / sms).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: