Aktualności
09.10.2017

SAF Jamnik zaprasza miłośników fotografii

Interesujesz się fotografią, chcesz podszkolić swój warsztat pod okiem specjalistów i skorzystać z profesjonalnego sprzętu? Dołącz do Studenckiej Agencji Fotograficznej JAMNIK!

A zachęcali do tego na naszej antenie studenci realizujący swoją pasję w Kortowie.

"Zapraszamy wszystkich. Osoby niepełnoletnie, studentów i osoby starsze. Nie trzeba mieć własnego sprzętu, bo taki posiadamy. Dobrze bawimy się fotografią. Fotografujemy wszystko, na co mamy ochotę i później pokazujemy swoją pracę. W naszych szeregach są amatorzy i profesjonaliści, którzy nas wspierają. Mamy w pełni wyposażone studio fotograficzne i ciemnię" - mówi Mateusz Kopacz. I dodaje, że zajęcia są darmowe!

Z Mateuszem Kopaczem i Kacprem Sawickim rozmawiał Piotr Szauer.

W przyszłym roku "Jamnik" kończy 50 lat! Z tej okazji planowane są jubileuszowe spotkania. Studenci szukają kontaktu do osób, które niegdyś współpracowały z agencją fotograficzną z Kortowa. Szczególnie tych, które robiły to w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych.

Studencka Agencja Fotograficzna "Jamnik" działa w Kortowie od 1968 roku. Jest jedną z agend Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pomaga młodym ludziom w rozwijaniu swoich fotograficznych zainteresowań. Członkowie "Jamnika" dokumentują na co dzień życie studenckiego. Spotkacie ich podczas koncertów, występów kabaretowych, rozgrywek sportowych i innych imprez, które uwieczniają na zdjęciach.

Studenci organizują warszaty a swoje prace pokazują także systematycznie podczas wystaw w Kortowie i innych częściach Olsztyna.

Chcesz dołączyć? Zajrzyj we wtorek o 19 do siedziby SAF "Jamnik" w Domu Studenckim nr 3 (pokój 5 - niski parter).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: