Aktualności
09.10.2017

Prof. Anna Doboszyńska dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu UWM

Prof. Anna Doboszyńska została dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wybory w nowej jednostce naukowej odbyły się 9 października. Przypominamy, że decyzją Sentatu UWM na naszej uczelni powstało Collegium Medicum, które tworzą: Wydział Lekarski i właśnie Wydział Nauk o Zdrowiu. Dziekanem Wydziału Lekarskiego został już pod koniec września prof. Andrzej Rynkiewicz.

Prof. Anna Doboszyńska była jedyną kandydatką na stanowisko Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu. Wybory w tej jednostce naukowej pierwotnie miały odbyć się 22 września. Ze względów proceduralnych zostały przełożone na 9 października.

Prof. Doboszyńska jest kierownikiem Katedry Pulmonologii i Infekcjologii UWM oraz Katedry Pielęgniarstwa UWM. W Olsztynie pracuje od 5 lat. Wcześniej była związana m.in. z Uniwersytetem Medycznym w Warszawie.

"Bardzo mi zależy na rozwoju tego wydziału. Żeby to nie była szkoła zawodowa tylko uczelnia wyższa i będziemy się o to bardzo starać!" - mówiła już po wyborach. "Na pewno powstaną nowe kierunki. Będziemy dbać o to, co mamy do tej pory. Ale musimy się zorientować jakie są możliwości i potrzeby."Dodajmy, że kandydatkami prof. Anny Doboszyńskiej do składu kolegium dziekańskiego były:  prof. Ewa Dzika (jako Prodziekan ds. rozwoju) i dr Olga Bielan (Prodziekan ds. studenckich i kształcenia).

Zapraszamy też do wysłuchania rozmowy z nowym dziekanem Wydziału Lekarskiego prof. Andrzejem Rynkiewiczem. Znajdziecie ją na naszej stronie.

Życzymy powodzenia!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: