Aktualności
05.10.2017

Startuje Akademia Biznesu UWM

Jesteś studentem lub doktorantem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i chciałbyś założyć własną firmę? Dołącz do Akademii Biznesu UWM. Rekrutacja trwa do 20 października.

"Powinniśmy mieć konkretny pomysł na biznes bądź prowadzić projekt naukowo-badawczy. Ale także możemy wykazywać szczególne zainteresowanie biznesem i to odpowiednio opisać. W ramach rekrutacji będziemy też wypełniać test przedsiębiorczości, który wykaże aktywność i predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej" - mówił na naszej antenie dyrektor placówki Bogdan Włodarczyk. Akademia Biznesu UWM to międzywydziałowa jednostka, która będzie uczyć studentów przedsiębiorczości, zarządzania zespołami pracowniczymi i umiejętności komercyjnego wykorzystania tej wiedzy. "Podpatrywaliśmy przede wszystkim uniwersytety skandynawskie, bo one przodują w przedsiębiorczości akademickiej, która przygotowuje pomysły studentów do komercjalizacji i wcielenia ich w dorosłe życie gospodarcze. Czyli projekt przenosimy na firmę typu start-up, a może później - na duże przedsiębiorstwo."

Zajęcia będą odbywać się będą w kortowskim Centrum Eskpozycyjnym "Stara Kotłowania" przy ul. Prawocheńskiego 9. "Przewidujemy dwa semestry w ilości 350 godzin. Wydaje się, że to jest dużo. Ale żeby to nie było zbyt uciążliwe dla studentów, będziemy też robić sesje weekendowe i wyjazdowe, w których będziemy kumulować pewne grupy tematyczne. Także w ramach tych godzin będzie praca własna" - dodaje Włodarczyk. I podkreśla, że zajęcia będą miały charakter praktyczny i warsztatowy, oparty na konkretnych biznesowych przykładach.

Z Bogdanem Włodarczykiem rozmawiał Piotr Szauer. Zajrzyjcie też na stronę: akademiabiznesu.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: