Aktualności
12.07.2017

Więcej osób wybrało UWM!

Coraz więcej osób wybiera Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Prawie 10 tysięcy osób wzięło udział w tegorocznej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia. Kandydaci mogą już sprawdzić, czy dostali się na wymarzony kierunek. A uczelnia na 17 wydziałach przygotowała ich w tym roku aż 77. Na przyszłych studentów czeka 4700 miejsc. Co teraz powinny zrobić osoby, które zostały zakwalifikowane na studia?

"Na razie dowiedziały się, że są zakwalifikowane na studia. To znaczy, że jeszcze muszą nas odwiedzić bądź przesłać komplet dokumentów: podpisane podanie wydrukowane z systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów oraz kserokopię świadectwa dojrzałości. Wystarczy nam kserokopia (potwierdzona przez notariusza albo w Punkcie Obsługi Kandydata. Do tego kserokopia dowodu osobistego oraz fotografie: na płycie i dwie w formie papierowej." - tłumaczy Agnieszka Zdanowska z Biura ds. Studenckich UWM. Zamiar rozpoczęcia studiów należy potwierdzić do 20 lipca.

Jeśli nie zostaliście zakwalifikowani - jest jeszcze szansa. "Kandydaci, którzy znaleźli się na liście rezerwowej - mają jeszcze szansę na zakwalifikowanie się na studia. Przesunięcie list planujemy 21 lipca o 13:00. Do 27 lipca będą musiały natomiast dostarczyć komplet dokumentów."

Wszystkie formalności najszybciej załatwicie w Punkcie Obsługi Kandydata działającym na I piętrze Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czynny jest od poniedziałku do piątku od 9 do 15.

Przypominamy, że na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa jeszcze internetowa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne II stopnia oraz studia niestacjonarne. Kandydaci mogą zgłaszać się do 24 lipca. Natomiast w połowie sierpnia poznamy listę kierunków na studiach stacjonarnych, na które będzie można aplikować w tzw. rekruatacji uzupełniającej we wrześniu.

Z Agnieszką Zdanowską z Biura ds. Studenckich UWM rozmawiał Piotr Szauer.

"Zainteresowanie studiami było troszeczkę większe niż w ostatnich latach. Jesteśmy zadowoleni z osób zakwalifikowanych. Zobaczymy jak będzie z potwierdzeniem." - dodaje Agnieszka Zdanowska. Największym zainteresowaniem w tym roku cieszył się kierunek lekarski. O jedno miejsce starało się tam 13 osób. Drugie miejsce w rankingu zajęła filologia angielska (6 chętnych na miejsce) a trzecie - nowa propozycja Wydziału Humanistycznego - lingwistyka w biznesie, gdzie co piąta osoba z rekrutowanych ma szansę rozpocząć studia na UWM. W czołówce znalazły się także kierunki: weterynaria, zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii, dietetyka, pedagogika wczesnej edukacji czy ekonomia.

Jeśli macie pytania - możecie skorzystać z rekrutacyjnej infolinii: 524-50-80. Zajrzyjcie też na stronę: irk.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: