Aktualności
10.07.2017

Startup Weekend Olsztyn po raz trzeci

Trzecią edycję Startup Weekend Olsztyn wygrał zespół Drop Ship System. Tematem przewodnim były w tym roku pomysły ukierunkowane na "business 2 business". Gospodarzem wydarzenia było Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Uczestnicy łączyli się w zespoły, które miały za zadanie w ciągu 54 godzin stworzyć startupy. "To trzydniowe wydarzenie motywujace młodych ludzi do pracy nad swoimi pomysłami na biznes" - mówi Agnieszka Domańska z CIiTT w Olsztynie. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 7-9 lipca. Wzięło w niej udział osiemdziesiąt osób. "Utworzyło się osiem grup i wszystkie dotrwały do końca. Jesteśmy pod wrażeniem determinacji i ciężkiej pracy."

Zwycięski projekt skierowany jest do osób, które kupują przez internet różne produkty z Chin. Tegoroczne pomysły mają szansę zostać zrealizowane. Wszystko w rękach ich twórców. Laureaci sprzed roku - twórcy gry Slavic Monsters - poradzili sobie świetnie. Sprawdźcie sami na ich stronie.

Z Agnieszką Domańską rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Zespołom pomagali mentorzy, którzy do Olsztyna przyjechali z Polski i zagranicy. Byli wśród nich inwestorzy i przedsiębiorcy, którzy zaczynali podobnie i osiągnęli sukces. Kolejna edycja - już za rok! "Żeby mieć dobrą pracę, wcale nie trzeba pracować u kogoś. Można wymyślić sobie pracę samemu!" - zachęcała na naszej antenie Agnieszka Domańska.

Foto: Startup Weekend Olsztyn

Przyjaciele - stań się jednym z nich: