Aktualności
20.06.2017

Na UWM powstała pierwsza w Polsce Akademia Biznesu

Jesteś studentem lub doktorantem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i chciałbyś założyć własną firmę? Dołącz do Akademii Biznesu UWM. Rekrutacja rozpocznie się 1 września i potrwa do 15 października. Warto jednak zainteresować się nią już teraz!

Akademia Biznesu UWM to pierwsza w Polsce międzywydziałowa jednostka, która będzie uczyć studentów przedsiębiorczości, zarządzania zespołami pracowniczymi i umiejętności komercyjnego wykorzystania tej wiedzy. "Chcielibyśmy, aby nasi pracownicy, którzy prowadzą badania naukowe, mieli świadomość tego, że te badania można skomercjalizować. Ale będą przy tym także uczyć studentów, co można zrobić w nauce, żeby zarobić pieniądze." - mówi Prorektor ds. nauki UWM prof. Jerzy Jaroszewski.

Uczelnia chce w ten sposób kreować postawy przedsięborcze wśród studentów. Akademia Biznesu jest nową jednostą powołaną w maju tego roku przez Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jej siedziba mieści się w budynku przy ul. Heweliusza 14. Tam też odbywać będą się zajęcia. Dyrektorem projektu został Bogdan Włodarczyk.

"Projekt skierowany jest do studentów pierwszego stopnia, którzy ukończyli drugi semestr nauczania, studentów drugiego stopnia, doktorantów z UWM i Polskiej Akademii Nauk" - wyjaśnia dyrektor Akademii Biznesu. W programie będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 30 osób. Rektrutację rozpocznie test z przedsiębiorczości, a po nim odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna.

W Akademii uczestniczy także Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie. Jak podkreśla dyrektor tej jednostki Eliza Popławska-Jodko - w tej chwili skupia się ona na stworzeniu spółek typu spin off, wykorzystujących własność intelektualną Uniwersytetu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: akademiabiznesu.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: