Aktualności
19.05.2017

Tramwaj Zwany Pożądaniem

Tramwaj Zwany Pożądaniem to ogólnopolska akcja stowarzyszenia IFMSA-Poland mająca na celu promowanie profilaktyki zdrowia reprodukcyjnego. Ta idea dotarła także do Olsztyna. W sobotę 20 maja studenci Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą edukować uczestników Kortowiady.Od 18.00 do 21:00 na trasie : Bydgoska - Jagiellońska - Limanowskiego - Partyzantów - Plac Pułaskiego - Emilii Plater- Niepodległości - Szpital Miejski - Plac Roosvelta - ul. Warszawska - Uniwersytet - Uniwersytet Słoneczna kursować będzie specjalny autobus. A w nim podczas wspólnej podróży będzie można dowiedzieć się wiele na temat zakażeń wirusem HIV oraz wynikającej z tego nieuleczalnej dotychczas chorobie AIDS, zabijającej rocznie wiele milionów osób na całym świecie.

Poruszona zostanie tematyka nieświadomego zakażania się wirusem HIV, problemu, który przez większość społeczeństwa jest ignorowany, a pogarszające się z roku na rok statystyki stają się niepokojące.

Z Paulą Dmochowską - lokalną koordynatorką akcji - rozmawiał Piotr Szauer.Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy i niespodzianki z niecodziennymi nagrodami! W autobusie grać będą także: TASi i Nath.

Radio UWM FM jest patronem medialnym akcji Tramwaj Zwany Pożądaniem.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: