Aktualności
18.05.2017

Studenci kolejny raz przejęli władzę!

Trwa 58. Kortowiada. W czwartek studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przemaszerowali ulicami miasta w tradycyjnej Paradzie Wydziałów. Ta wystartowała o 11 z olsztyńskiej starówki. Tam klucze do bram miasta przekazał żakom Prezydent Piotr Grzymowicz.

Jak co roku studenci dopisali i w barwnych strojach przeszli ulicą Warszawską w stronę Kortowa. Za kogo postanowili się przebrać? - sprawdzała nasza reporterka Agnieszka Ługowska.

"Patrzymy na innych i podziwiamy stroje. Są naprawdę fajne. Ludzie tańczą, bawią się, rozmawiają ze sobą - po prostu są szczęśliwi. Warto przyjść na Kortowiadę - polecamy wszystkim, którzy nie korzystają z tej możliwości." - mówili.

W Kortowie władzę nad Uniwersytetem na cztery dni przekazał studentom Rektor UWM prof. Ryszard Górecki. "Macie piękną, wspaniałą, przepiękną imprezę. Gratuluję Wam! I bardzo dziękuję, że jesteście tak liczną grupą. To jest przykład dla całej Polski i Europy." - chwalił organizatorów i uczestników Kortowiady Rektor.

Na kortowskim stadionie odbyły się wybory najpiękniejszej studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tytuł Miss Wenus 2017 zdobyła Paulina Aranowska z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. I vice Miss została Beata Skowronek z Wydziału Nauk Społecznych, a II vice Miss - Dominika Seredzińska z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Przyznano także dodatkowe wyróżnienia: Miss Beauty i Miss Publiczności. Pierwsze z nich przypadło Weronice Linde z Wydziału Biologii i Biotechnologii. Najwięcej głosów internauci oddali natomiast na Agnieszkę Kalisz z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Z Pauliną Aranowską i Agnieszką Kalisz rozmawiał Piotr Szauer. "Byłam bardzo zdziwiona. Poziom był bardzo wysoki, dziewczyny są śliczne. Nie spodziewałam się, że taki będzie koniec tej pięknej przygody. Będą to wspominała przez długie lata. To kilka miesięcy naprawdę ciężkiej pracy. Namili mnie znajomi z wydziału. Na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona i nie chciałam brać udziału. Ale dałam się namówić." - oceniała konkurs Paulina, nowa Miss Wenus. A Miss Publiczności Agnieszka Kalisz dodała: "To jest coś, co każda dziewczyna powinna przeżyć. Dodaje energii i samoświadomości. Teraz mój uśmiech będzie na cały rok naładowany."

Wieczorem na małej scenie na plaży kortowskiej odbyły się pierwsze koncerty. Gwiazda Nocy Folkowo-Szantowej - grupa Future Folk - odwiedziła też studio Radia UWM FM.

"To największe juwenalia w Polsce. Wiemy to już od paru lat. Gramy tu trzeci raz. Emocje zawsze są inne. Nie brakuje energii i dobrej zabawy. I jeżeli my możemy zaśpiewać i zagrać dla nich, dać coś od siebie - to chyba nie ma nic piękniejszego. To wyjątkowa publiczność i przygotowaliśmy dla niej nasz premierowy utwór, którego jeszcze nigdzie nie graliśmy!".

W piątek - kolejne Kortowiadowe atrakcje!  O 10 nad jeziorem kortowskim rozpoczną się sportowe zmagania z przymróżeniem oka w zawodach Must Be The Dziekan.  O tej samej porze na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM startuje Turniej Gier Komputerowych. Na stadionie od 13 studenci z przedstawicielami władz dziekańskich rywalizować będą w Boju Wydziałów. „Zachodni wiatr spienione goni fale” oraz „Po prawej godność, polewaj dalej” to tematy tegorocznych scenek.

Pierwsze muzyczne wydarzenie piątku to festiwal Kortofest. O pakiet nagród rywalizować będzie sześć kapel: Blue Veins, Cherry Daiquiri, Chorzy, Drunk Lamb, Futurelight i Motława. Po nich na scenie pojawią się goście specjalni festiwalu: Bibobit i Prawda.

Finalistów przedstawia dyrektor artystyczny wydarzenia Jakub Cybula.

Największe koncerty odbędą się oczywiście na Górce Kortowskiej - w piatek oraz w sobotę. Gwiazdy juwenaliów przedstawia przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM - Paweł Stefanowicz.

Szczegółowy program i przewodnik juwenaliowy znajdziecie na naszej stronie. Relacje z wydarzenia - codziennie na 95,9 fm! Jesteśmy najbliżej Kortowiady ;-)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: