Aktualności
11.05.2017

Rowerem do Kortowa!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oficjalnie zainaugurował kampanię Kilometry Uśmiechu - UWM dzieciom. Władze uczelni zachęcają swoich prawcowników, by przesiedli się z samochodu na rower w drodze do i z pracy. Uczestnicy akcji zostali zarejestrowani i otrzymali dostęp do aplikacji umożliwiającej liczenie przejechanych kilometrów. Każdy kilometr będzie ewidencjonowany i sumowany, a następnie zamieniany na kwotę w złotówkach. Raz w miesiącu suma zebranych pieniędzy będzie przekazywana wybranej organizacji lub instytucji zajmującej się pomocą dzieciom.

"W ten sposób będziemy mobilizowali pracowników, by korzystali z rowerów. Wpisuje się to też w program Green University" - mówi Rektor UWM prof. Ryszard Górecki. Uczelnia ma już kolejne pomysły. To m.in. zakup 50 rowerów z których będą bezpłatnie korzystać pracownicy i studenci. W Kortowie pojawią się też nowe stojaki i miejsca postojowe. "Na ten cel przekażemy minimum 100 tysięcy złotych z budżetu uczelni. Mamy w tym roku powiększony budżet z podstawowej dotacji ministerialnej a ponadto - zysk oszczędnościowy z minionego roku. Jesteśmy na znaczącym plusie w porównaniu do poprzednich lat. Trzeba było uratować tę uczelnię i to się udało. Jestem szczęśliwy i siadam na rower!" - dodał profesor Górecki.

Akcję zainaugurował symboliczny przejazd rowerami uliczkami Kortowa - pracowników uczelni z Rektorem. "Lubię jeździć rowerem i uważam, że propagowanie takiego sposobu dojeżdżania do pracy czy stylu życia jest właściwe i chciałbym, żeby wszyscy brali w tym udział." - zachęcał jeden z uczestników kampanii dr inż. Maciej Neugebauer z Wydziału Nauk Technicznych UWM. A Leszek Ołdakowski z Regionalnego Centrum Informatycznego UWM dodaje - "Jeśli będą miejsca do tego, żebyOsoby zainteresowane dołączeniem do kampanii proszone są o kontakt z Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM. Szczegóły zdradza Marek Boroń.O przebiegu akcji będziemy jeszcze informować na naszej antenie. Relację przygotował Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: