Aktualności
28.02.2017

Kortowiada 2017

Kortowiada 2017

Chcesz wiedzieć, co czeka Cię podczas tegorocznej Kortowiady? Słuchaj Radia UWM FM! Na naszej antenie co tydzień prezentujemy kolejne gwiazdy juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i przyglądamy się przygotowaniom do tego wydarzenia.

Kortowiada odbędzie się w dniach 17-21 maja. Podobnie jak przed rokiem rozpoczną ją zajęcia sportowe. W środę także studenci rywalizować będą w konkursie na najciekawsz wystrój akademika. Jednak oficjalna inauguracja juwenaliów to Parada Wydziałów. Żacy przejmą symbolicznie władzę w mieście i Kortowie w czwartek. Wtedy też na mniejszej scenie na kortowskiej plaży odbędą się pierwsze koncerty.

Główna scena na Górce Kortowskiej ruszy w piątek 19 maja. Przez dwa dni w tym miejscu wystąpi dwunastu wykonawców prezentujących różne style muzyczne. Wiemy już, że na Kortowiadzie wystąpią m.in.: Peja, Taco Hemingway, Enej, Pidżama Porno, Perfect, Agnieszka Chylińska, Lemon, Kombi, rumuńska wokalistka Inna, szwajcarski duet Remady & Manu-El oraz grupa disco-polo Piękni i Młodzi.

Organizator juwenaliów, czyli Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM kolejne atrakcje przedstawia w każdy wtorek o 12 - także na antenie Radia UWM FM.

Jednak Kortowiada to nie tylko koncerty. Podczas juwenaliów kolejny raz odbędą się wybory Miss Wenus, Bój Wydziałów i Bój Akademików, Turniej Gier Komputerowych, zawody siłowe, mecz błotny. W Kortowie pojawią się też kabarety.

Więcej informacji szukajcie na stronie: kortowiada.pl Radio UWM FM jest patronem medialnym wydarzenia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: