Aktualności
17.11.2023

GIS Day kolejny raz na UWM

Wydział Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz włączył się w międzynarodowe obchody GIS Day. Konferencji zorganizowanej 17 listopada towarzyszyły też konkurs na najlepszą prezentację studencką i najlepszy poster uczniowski. Posłuchajcie naszej relacji!

"System informacji geograficznej (czyli GIS) służy do gromadzenia, przetwarzania i analizowania danych, udostępniania tychże danych. A jego zastosowanie jest w każdej niemal dziedzinie. Korzystamy z tego, choć nawet o tym nie wiemy" - tłumaczył naszemu reporterowi dr inż. Marek Ogryzek z Wydziału Geoinżynierii UWM. I dodał: "Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim od dekady obchodzimy GIS Day."

Konferencja była okazją do poszerzenia wiedzy na temat systemów GIS oraz nawiązania wartościowych kontaktów z profesjonalistami z branży. Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie, Instytut Gospodarki Przestrzennej i Geografii UWM w Olsztynie oraz Międzynarodowe Koło Naukowo-Badawcze GISCode a skierowane do użytkowników i entuzjastów systemów GIS. Studenci i naukowcy podkreślają ważną rolę GIS w analizie i zrozumieniu danych przestrzennych. 17 listopada w Kortowie mogliśmy wysłuchać wystąpień studenckich. Dla studentów i uczniów zorganizowano także warsztaty. A najlepsze prezentacje i postery zostały nagrodzone.

Posłuchajcie w jaki dokładnie sposób wykorzystywany jest system GIS i jak się rozwija!

Rozmawialiśmy także ze studentami, którzy włączyli się w obchody GIS Day na UWM.

Relację przygotował Krzysztof Buzderewicz. A Radio UWM FM było patronem medialnym wydarzenia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: