Aktualności
16.11.2023

Listopadowe Czwartki z Humanistyką

Za nami kolejne spotkanie z cyklu Czwartki z Humanistyką. 16 listopada na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uczniowie szkół średnich z kilku miast regionu mogli dowiedzieć się m.in. jak ciekawie opowiadać lokalne historie, jak uczyć się języków obcych i poznać rolę logopedy w terapii osób w śpiączce.

Foto: Lingwistyka w biznesie UWM

"Gościliśmy uczniów z olsztyńskich szkół a także kilku innych miast województwa: Lidzbarka, Olecka czy Ostródy. Zaproponowaliśmy pięć wykładów, które stanowiły propozycję interdycyplinarną. Tak jak zwykle odbyły się również warsztaty" - mówiła naszemu reporterowi prof. Joanna Chłosta-Zielonka, Prodziekan ds. rozwoju i promocji Wydziału Humanistycznego UWM.

Wykłady:
- dr hab. Mariola Jaworska: Czy jestem dobrym strategiem? O sposobach uczenia się języków obcych (lingwistyka w biznesie)
- dr Tomasz Dreikopel: Moralnie - niemoralnie, czyli kilka słów o etyce (filozofia)
- dr Martyna Siudak: Projekt  reportaż. O tym jak ciekawie opowiadać lokalne historie (dziennikarstwo)
- mgr Katarzyna Balcerzak: Rola logopedy w terapii osób w śpiączce (logopedia)
- dr hab. Anna Pytasz-Kołodziejczyk, prof. UWM: Stan wojenny w Polsce - 13 grudnia 1981– 22 lipca 1983 (historia)

Warsztaty:
- dr Marta Cichy: Dziennikarstwo informacyjne (dziennikarstwo)
- mgr Joanna Olechno-Wasiluk: Matrioszki, które pomagają ćwiczyć refleks i spostrzegawczość, czyli o wielkiej mocy małych drewnianych laleczek (filologia rosyjska)
- mgr Dawid Wierzbicki: A jeśli Czerwony Kapturek był z Berlina? (lingwistyka w biznesie)

Rozmawialiśmy także z uczniami i wykładowcami, którzy prowadzili zajęcia podczas listopadowych Czwartków z Humanistyką. Posłuchajcie relacji, którą przygotował Filip Tomkiel!

A kolejne Czwartki z Humanistyką już 14 grudnia.

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: