Aktualności
19.09.2023

W Kortowie trwa Adapciak

W Kortowie rozpoczął się Adapciak, czyli obóz adaptacyjny dla nowych studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zanim rozpoczną tu naukę, będą mieli okazję dobrze poznać kampus oraz uczelnię. W miasteczku akademickim spędzą cztery najbliższe dni.

W tegorocznej edycji Adapciaka uczestniczy prawie 50 osób. "Zainteresowanie było dosyć spore. Dla uczestników przygotowaliśmy szereg atrakcji. Zależało nam przede wszystkim na tym, by dobrze poznali kampus" - podkreśla Aleksandra Siwiecka, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie. "Mamy przygotowaną m.in. grę terenową po Kortowie. Uczestników obozu zabierzemy także do otwartej niedawno Kortosfery. Przygotowaliśmy również atrakcje sportowe oraz wieczór filmowy. Każdy dzień będziemy kończyć integracją i zabawą."

Adapciak to jednak nie tylko zabawa. Nowi studenci będą mieli okazję wziąć udział w kilku warsztatach i szkoleniach. "Będą mieli już za sobą szkolenia z praw i obowiązków studenta (dzięki czemu nie będą musieli iść na nie później). Mamy też zaplanowane spotkanie z Prorektorem ds. studenckich drem hab. Sławomirem Przybylińskim, prof. UWM. Dla uczestników przygotowaliśmy również warsztaty z "Empatią" przy Uniwersyteckim Centrum Wsparcia oraz Biurem Karier UWM. Dodatkową atrakcją będzie Speed Friending, czyli wydarzenie, które jako samorząd robiliśmy już wcześniej. Stwierdziliśmy, że to fajny sposób na poznanie się uczestników naszego obozu."

Rozmawialiśmy także z uczestnikami tegorocznego Adapciaka. Dlaczego zdecydowali się przyjechać do Kortowa już we wrześniu? Posłuchajcie!

 

W środę 20 września przyszli studenci UWM spotkali się z Prorektorem ds. studenckich prof. Sławomirem Przybylińskim. "Zachęcałem do tego, żeby korzystali z tego, co mają w Kortowie. To oni powinni kreować tutaj życie i kształtować funkcjonowanie uczelni. Dawać od siebie jak najwięcej - nie tylko studiowaniem, ale działaniem w sekcjach sportowych, agendach kulturalnych czy samorządzie studenckim."

Adapciak potrwa do 23 września. Relację przygotował Piotr Szauer.


 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: