Aktualności
08.09.2023

UWM był gospodarzem XV Letnich Warsztatów Doktoranckich

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie był gospodarzem XV Letnich Warsztatów Doktoranckich Odbyły się one w dniach 7-8 września pod hasłem: "Wpływ prawa europejskiego na orzecznictwo sądów administracyjnych oraz działalność organów administracji publicznej w Polsce".

 

Organizatorem XV Letnich Warsztatach Doktoranckich była Katedra Prawa Administracyjnego i Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie we współpracy z Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Olsztynie.

"To kolejne warsztaty, gdzie poziom prezentowanych wystąpień był wysoki i mieścił się w temacie. Cieszę się, że rezultatem tych warsztatów będzie książka. Także ci młodzi ludzie powiększą swój dorobek, który jest niezbędny do uzyskania tytułu doktora" - tłumaczył prof. Jan Paweł Tarno z Uniwersytetu Łódzkiego. "Cele warsztatów są określone w regulaminie. To cel naukowy, integracyjny i doszkolenie warsztatowe. Ci młodzi ludzie muszą mieć okazję do spotkania się, wymieniania poglądów oraz polemiki."

 

Nasi reporterzy rozmawiali także z doktorantami, którzy zostali nagrodzeni podczas tegorocznych warsztatów: Danielem Zero z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Przemysławem Iżyckim z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Igorem Gontarzem z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Relację przygotowali: Piotr Kisiel i Paweł Obrycki.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: