Aktualności
18.11.2022

Dziekani wydziałów przyrodniczych spotkali się na UWM

Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie był gospodarzem Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich. 17 i 18 listopada w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" przedstawiciele kilkunastu polskich uczelni dyskutowali m.in. o skutkach ewaluacji jednostek naukowych.

Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich organizowana jest cyklicznie - co pół roku. Poprzednio Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie gościł to wydarzenie w 2011 roku. "To było ważne spotkanie, dlatego, że zaproponowano wówczas organizację cyklicznych wydarzeń zwanych Nocą Biologów" - przypominała prof. Iwona Bogacka, Dziekan Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM.

A o czym dyskutowano w tym roku? "Problematyka tej konferencji była niezwykle bogata. Poruszaliśmy bardzo ważne tematy, które dotyczyły m.in. skutków ewaluacji naukowe w kontekście awansów naukowych, oceny jakości kształcenia przez Polską Komisję Akredytacyjną." Specjalną prelekcję skierowaną do uczestników konferencji przygotowała także Anna Piotrowska z Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji UWM "Empatia". Przedstawiła sposoby efektywnego wspierania studentów w kryzysie.

Z prof. Iwoną Bogacką rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Do Kortowa przyjechało około 50 przedstawicieli wydziałów przyrodniczych. Jednym z gości konferencji był także prof. Grzegorz Węgrzyn. Przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej przedstawił zagadnienia związane z ewaluacją jednostek naukowych w kontekście postępowań awansowych.

Rozmawialiśmy także  z prof. Przemysławem Wojtaszkiem, który od 2012 roku pełni funkcję przewodniczącego Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich.

Kolejna Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w Gdańsku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: