Aktualności

Informacje kulturalne

 • Śmierć Plakatu - nowa wystawa w galerii Wydziału Sztuki

  W październiku w galerii Wydziału Sztuki UWM w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można prace dra Jarosława Bujnego. Wystawa "Śmierć Plakatu" jest przeglądem twórczości artysty z ostatnich kilku lat. Zobaczymy na niej plakaty teatralne, filmowe i społeczne.

 • OFFSZTYN - Festiwal Sztuk Alternatywnych w Olsztynie

  OFFSZTYN to nowy Festiwal Sztuk Alternatywnych w Olsztynie. Pierwsza edycja już 12 października. A jej gośćmi będą m.in.: Julian Uhu, Wczasy i ka-meal. O wydarzeniu na antenie Radia UWM FM opowiadali: Filip Kozłowski, Mateusz Mirczyński i Tomasz Celler. Posłuchajcie!

 • W Olsztynie także nie mieli sobie równych!

  Alicja Wojciechowska i Michał Baran wygrali konkursu tańców polskich zorganizowany podczas XXIV Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru Warmia 2019. Okazali się najlepsi w mistrzowskiej kategorii VS. To nie pierwszy taki sukces tancerzy związanych z Zespołem Pieśni i Tańca "Kortowo".

 • Rozpoczynają się kolejne Dni Folkloru

  Korowód ulicami Starego Miasta otworzy XXIV Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia 2019. Przez kilka dni w Amfiteatrze im. Czesława Niemena występować będą grupy z Bułgarii, Grecji, Indii, Panamy, Serbii, Rumunii, Ukrainy i Polski. Najlepsze pary rywalizować będą także w konkursie tańców polskich.

 • Trzecie urodziny Stand-up Warmia

  Zapraszamy na trzecie urodziny Stand-up Warmia. 12 lipca do Olsztyna przyjedzie kilkunastu komików z całej Polski. Będziecie mogli ich zobaczyć na scenie klubu Mięta. Natomiast 14 lipca w Galerii Sowa swój koncert zagra Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Mamy bilety!

 • Wojciech Żołądkowicz w Radiu UWM FM

  Urodził się i wychował w Olsztynie. Tu stawiał pierwsze aktorskie kroki, m.in. w teatrze Nieskromnym działającym przy II LO. Jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Szerszej publiczności dał się poznać jako odtwórca roli litewskiego księcia Olgierda w serialu "Korona...

 • LAMPA - I Warmiński Przegląd Impro

  Spektakle, warsztaty, spotkania i dyskusje z improwizatorami z Olsztyna, Gdańska i Warszawy. To wszystko w Olsztynie od 21 do 23 czerwca. Teatr Kloszart zaprasza na LAMPĘ, czyli I Warmiński Przegląd Impro. O jego programie opowiedział nam Robert Sanetra. Posłuchajcie!

 • Halo Ziemia! - Łukasz Staniszewski tworzy słuchowisko... dla Was!

  Jego prace literackie i radiowe zdobywały nagrody w ogólnopolskich konkursach. Radio zna jak mało kto, bo w kilku redakcjach uczył się go od wielu stron. Teraz chce nagrać niezależne słuchowisko, które dostępne będzie na każdym komputerze, tablecie i komórce.

 • Kooperatywa Filozoficzno-Artystyczna zaprezentowała swoje prace

  W Galerii Przepompownia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oglądać można prace nawiązujące do myśli filozoficznych. Przygotowali je głównie studenci z Instytutu Sztuk Pięknych wspierani przez naukowców z Instytutu Filozofii UWM. Wernisaż odbył się 18 czerwca.

 • Łączy ich fotograficzna pasja

  Studencka Agencja Fotograficzna "Jamnik" i Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają do obejrzenia wystawy "Łączy nas pasja". Wydarzenie wpisuje się w obchody 20-lecia UWM. Zajrzyjcie w dniach 14-27 czerwca do Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie.

 • Rozbroić zamiast zbroić - nowa wystawa w kortowskiej Starej Kotłowni

  Do końca czerwca w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można plakaty studentów z Polski i Niemiec. Na wystawę "Rozbroić zamiast zbroić" zaprasza Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jej wernisaż odbył się 12 czerwca.

 • Sprawdź program Olsztyńskiego Lata Artystycznego

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przedstawił program tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego. W Amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpią m.in.: Ania Rusowicz, Natalia Niemen, Doda, Leszek Możdżer, Kortez, Kuba Badach, Skubas i zespół Riverside. Co jeszcze dziać się będzie w lipcu i sierpniu? Sprawdźcie!

 • Grafiki artystów z krakowskiej ASP można oglądać w Kortowie

  Do 8 czerwca w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można prace artystów z Katedry Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wernisaż odbył się 14 maja w galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Kwietniowy koncert Universitas Cantat

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Wydział Sztuki UWM zapraszają na kolejny z cyklu koncertów Universitas Cantat. W sobotę 27 kwietnia o 19:45 w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Olsztynie wystąpi Zespół Wokalny Simultaneo z Gdyni.

 • Pomiędzy horyzontami - nowa wystawa do obejrzenia w Kortowie

  Do 10 maja w galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można wystawę malarską "Pomiędzy horyzontami". Swoje prace prezentuje na niej Iwona Rossochacka Kenny.

 • Łowcy.B wystąpią w Kortowie

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Coolturalny Student. W czwartek 11 kwietnia w kortowskim Centrum Konferencyjnym wystąpi kabaret Łowcy.B. Bilety do wygrania na antenie Radia UWM FM!

 • Zbigniew Brzoza o 27. Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych

  Dziesięć spektakli, blisko 200 gości i około 3000 widzów. Tak w liczbach zapowiadają się 27. Olsztyńskie Spotkania Teatralne. O ich programie opowiedział nam dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Zbigniew Brzoza. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Emocje i nastroje natury - nowa wystawa do obejrzenia w Kortowie

  "Emocje, uczucia i nastroje natury" - to tytuł kolejnej w tym roku wystawy przygotowanej w Centrum Ekspozycyjnego "Stara Kotłownia" przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swoje fotografie prezentują na niej Iwona Gotkiewicz i Wojciech Gotkiewicz. Można je oglądać do...

 • O Berlinale 2019 w Magazynie z Kulturą

  W Magazynie z Kulturą podsumowaliśmy tegoroczną 69. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Radio UWM FM oraz Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy w stolicy Niemiec reprezentował Bogumił Osiński. Jakie filmy zwróciły jego uwagę? Czy polscy twórcy zostali dostrzeżeni przez krytyków?

 • Kortez stworzy muzykę i zagra w filmie, który powstaje w Olsztynie?

  W Olsztynie rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Piotra Domalewskiego "Jak najdalej stąd". Laureat "Złotych Lwów" za „Cichą Noc” (która także powstała na Warmii) ponownie realizuje swój obraz współpracując z Warmińsko-Mazurskim Funduszem Filmowym. Muzykę do niego skomponuje prawdopodobnie Kortez.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: