Aktualności
17.02.2022

Kloszart i Kolektyw Teatralny Babushka dla studentów UWM

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na spektakl "Stan Nietrwały" Kolektywu Teatralnego BABUSHKA oraz warsztaty aktorskie Teatru Kloszart z udziałem Pauliny Kajdanowicz i Natalii Świniarskiej. O tych dwóch wydarzeniach opowiadaliśmy w Magazynie z Kulturą.

 

Co się stanie, gdy spotkają się młodzi zapaleńcy teatru z zawodowymi, młodymi aktorkami? Jak przekonują przedstawiciele Akademickiego Centrum Kultury UWM w Olsztynie - może powstać niesamowita mieszanka wybuchowa! I zapraszają studentów do uczestniczenia w dwudniowym procesie aktorskim.

W poniedziałek 21 lutego w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM będzie można obejrzeć  spektakl "Stan Nietrwały" Kolektywu Teatralnego BABUSHKA i spotkać się z jego autorkami. Natomiast na środę 23 lutego zaplanowano warsztaty z udziałem aktorek Pauliny Kajdanowicz i Natalii Świniarska oraz studentów z grupy Kloszart.

Z Pauliną Kajdanowicz i Natalią Świniarską w Magazynie z Kulturą rozmawiał Łukasz Staniszewski. Posłuchajcie!

PROGRAM:

• 21.02.2022 (poniedziałek) godz. 19:00 – Spektakl „STAN NIETRWAŁY” Kolektywu Teatralnego BABUSHKA, wstęp 20 zł (bilety do nabycia przed spektaklem), miejsce: Aula Teatralna. Po spektaklu spotkanie i rozmowy z twórcami. Wydarzenie otwarte dla wszystkich.

• 23.02.2022 (środa) godz. 18:00, dwugodzinne Warsztaty aktorskie Teatru Kloszart i Gościa Specjalnego – Kolektywu Teatralnego BABUSHKA w składzie Paulina Kajdanowicz i Natalia Świniarska, miejsce: Aula Teatralna. Wydarzenie tylko dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Na warsztaty aktorskie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca. Wyślij mail z treścią: „Imię, nazwisko, nr telefonu z dopiskiem – „Biorę udział” pod adres mailowy kolektyw.teatralny.babushka@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona. Wydarzenia zostaną zrealizowane w pełnym reżimie sanitarnym.

Opis spektaklu „STAN NIETRWAŁY”:

To tytuł pierwszego, autorskiego spektaklu Kolektywu Teatralnego BABUSHKA. Scenariusz powstał metodą verbatim - tworzenia tekstu sztuki, a następnie spektaklu na podstawie rozmów/wywiadów z ludźmi. Tematem rozmów była samotność.
Przeprowadzono 24 wywiady na podstawie których stworzono 9 postaci. Każda z postaci stara się odpowiedzieć na pytanie:
JAKI JESTEŚ?
JAK DZIAŁAJĄ ZMYSŁY?
SAMOTNOŚĆ. CO TO JEST?
CZYM JEST CISZA?
CO POMAGA PRZETRWAĆ STAN OSAMOTNIENIA?

Spektakl przedstawia rozmaite źródła osamotnienia, formy ucieczek od tego stanu i zakreśla sposoby przezwyciężania tego uczucia. Został on stworzony w myśl zasady „życie pisze najlepsze scenariusze”.

Scenariusz: Paulina Kajdanowicz
Reżyseria: Giovanny Castellanos
Występują: Krzysztofa Gomółka-Pawlicka, Paulina Kajdanowicz, Natalia Świniarska

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: