Aktualności
10.02.2022

Generacja 2.0. Co nam zostało po Polskiej Szkole Plakatu?

Do 1 marca w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można wystawę złożoną z prac 51 artystów z najważniejszych, polskich ośrodków akademicko-artystycznych. O projekcie "Generacja 2.0. Co nam zostało po Polskiej Szkole Plakatu?" w studiu Radia UWM FM opowiadała dr Anna Drońska.

Foto: Ścibor Ciepielewski

Projekt skupia prace 51 artystów z najważniejszych, polskich ośrodków akademicko-artystycznych. Jego autorami są: dr Wojciech Domagalski i dr Maciej Zdanowicz - związani z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Kuratorem Olsztyńskiej wystawy jest dr Jarosław Bujny z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego.

Prezentacja daje możliwość konfrontacji różnorodnych postaw i praktyk twórczych, których wspólną cechą jest czas ich powstania - po roku 2000. Ekspozycja jest fundamentem do dyskusji na temat kondycji polskiego plakatu współczesnego oraz jego miejsca w systemach komunikacji cyfrowej. Różnorodność tematyczna prezentowanych prac skłania do refleksji nad miejscem plakatu w dzisiejszym dyskursie publicznym. Jednak wiodącym problemem projektu pozostaje diagnoza specyfiki i wyjątkowości polskiego plakatu współczesnego.

Do odwiedzenia galerii Wydziału Sztuki w Kortowie zachęcała na naszej antenie dr Anna Drońska. A rozmawiała z nią Marta Wróblewska. Posłuchajcie!

Wystawę oglądać można od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 . Finisaż połączony z wykładem i panelem dyskusyjnym zaplanowano 1 marca o 17:00.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: