Aktualności
28.10.2021

MOA - nowy spektakt Olsztyńskiego Teatru Tańca

Już 31 października w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie Olsztyński Teatr Tańca zaprezentuje swój spektakl "MOA" w choreografii Gosi Mielech w nowej odsłonie. W Magazynie z Kulturą przed premierą Marta Wróblewska i Łukasz Staniszewski rozmawiali z Moniką Sobotą.

 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

„MOA” to spektakl, który częściowo powstawał podczas lockdownu. Artystki najpierw spotykały się online. Tancerki pracowały na sali prób w Olsztynie, a choreografka w Poznaniu. Premiera materiału online odbyła się 19 grudnia 2020 roku.

W lipcu, podczas dwutygodniowej, stacjonarnej rezydencji w Olsztynie tancerki pracowały razem z choreografką nad powstałym wcześniej materiałem. Znacznie rozbudowały choreografię i stworzyły spektakl, który zostanie zaprezentowany publiczności na żywo już w tym miesiącu.

W związku z nietypowym charakterem pracy nad spektaklem, połączeniem pracy online i offline, podczas premiery, przed pokazem spektaklu na żywo, publiczności obejrzy pokaz materiału „MOA online”. A po spektaklu zaplanowano moderowaną rozmowę z artystami.

MIEJSCE: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
TERMIN: 31 października 2021r (niedziela), godzina 18:00

“MOA”
REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: Gosia Mielech
WYKONANIE I KREACJA: Paulina Spiel/ Aleksandra Salej, Ania Janczarek, Marta Jakimicha
OPIEKUN ARTYSTYCZNY: Katarzyna Grabińska
MUZYKA: Bartosz Smorągiewicz
REŻYSERIA ŚWIATŁA: Jerzy Świtoń
PLAKAT: Mateusz Obarek
PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Przyjaciele - stań się jednym z nich: