Aktualności
02.06.2021

Głos w obronie dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

"Jeśli bilety sprzedają się tak dobrze, że trzeba planować dodatkowe spektakle,  wyniki finansowe są rekordowe od lat, najbardziej uznani twórcy chcą u nas wystawiać swoje sztuki, a Teatr jest zapraszany na festiwale - czy świadczy to o jego słabości?" - mówiła na antenie Radia UWM FM Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwia Jaskulska.

 

Foto: Teatr Jaracza Olsztyn

Marszałek odniosła się do zarzutów polityków olsztyńskiego Prawa i Sprawiedliwości pod adresem dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Kilka dni temu zażądali oni usunięcia Zbigniewa B. z tej funkcji. Powodem miały być zwolnienia pracowników i ciążący na dyrektorze zarzut utrudniania działalności organizacjom związkowym działającym na terenie placówki.

"W każdym zakładzie pracy dyrektor ma prawo rozwiązać umowę z pracownikiem, jeśli mają odmienną wizję pracy. Teatr jest pod tym względem jeszcze bardziej specyficznym miejscem, ponieważ ilość pracy aktora w danym sezonie zależy od repertuaru" - mówi Wicemarszałek Sylwia Jaskulska. I dodaje: "Jeśli ktoś mianuje się przyjacielem Teatru, mam propozycję - by mniej o tym krzyczał a częściej kupował bilety na spektakle."

Z Sylwią Jaskulską rozmawiał Łukasz Staniszewski. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: