Aktualności
10.03.2021

Wolność - to hasło letnich wydarzeń planowanych przez MOK w Olsztynie

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie pracuje nad programem letnich wydarzeń kulturalnych. W planie są m.in. koncerty w Amfiteatrze im. Czesława Niemena i w innych częściach olsztyńskiej starówki. A szczegóły w nowej audycji Radia UWM FM "Taśmy MOK-u" zdradzał dyrektor placówki Mariusz Sieniewicz

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie w zasadzie finalizują już przygotowania do artystycznego lata. Choć jego program poznamy jak zwykle w maju lub na początku czerwca, Mariusz Sieniewicz zdradził w studiu Radia UWM FM motyw przewodni wydarzeń.

"Chcemy, aby takim leitmotivem układającym estetykę tego programu było hasło: wolność. Bo tej wolności pod każdym względem na dzisiaj potrzeba. I w sensie politycznym, moralnym, etycznym i przede wszystkim w sensie zdrowotnym i przestrzennym. Jak to przełożyć na język sztuki? Wydaje mi się, że mamy wystarczającą liczbę artystów wolnościowców w Polsce, żeby w tej przestrzeni Olsztyna wybrzmiewały ich przesłania - zarówno muzyczne, jak i malarskie, happeningowe, performatywne, teatralne. I jak zwykle mam nadzieję, że ten program będzie się charakteryzował pewnym smakiem. Nie chcemy schlebiać tym apetytom i estetykom grillowo-browarnym" - tłumaczy dyrektor MOK. "Jeśli tylko będzie prawo do imprez w reżimie 50 procent frekwencji - na pewno stare miasto i amfiteatr będą żyły!".

Z Mariuszem Sieniewiczem rozmawiali: Agnieszka Prusik i Dariusz Krasowski. Posłuchajcie!

Audycji Taśmy MOK-u możecie słuchać od marca w każdy wtorek po 14:00 w Radiu UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: