Aktualności
17.12.2020

#DziękiMedykom - koncert na koniec roku

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na tradycyjny koncert przedsylwestrowy - w formie online. 30 grudnia wystąpią związane ze stolicą regionu grupy: PostNatura, Stach Bukowski, Romantycy Lekkich Obyczajów i Łydka Grubasa. Transmisja także na antenie Radia UWM FM.

Rok 2020 był trudny dla większości z nas. Zatem i koncert będzie szczególny. Nie będą to zwykłe występy. Koncert #DziękiMedykom ma charakter wyjątkowy, bo dobroczynny. "Chcemy, by stał się wyrazem ogromnego szacunku olsztyńskiego środowiska kulturalnego i naszego wspólnego podziękowania regionalnym pracownikom ochrony zdrowia, niezmordowanym bohaterom ostatnich trudnych miesięcy. Dlatego koncertowi będzie towarzyszyła zbiórka finansowa na rzecz olsztyńskich placówek medycznych" - informują organizatorzy. "Pracownicy ochrony zdrowia są wielokrotnie niedoceniani, często niedopłacani, przeważnie pozostają anonimowi. A przecież nie potrafimy i nawet nie chcemy wyobrażać sobie jak wyglądałby świat – i tak już wystarczająco niewesoły – bez ich żmudnej i ofiarnej pracy ponad siły. Próbujemy więc niezgrabnie ukryć zakłopotaną powagę za wesołkowaniem. W końcu chyba wszyscy, nafaszerowani popkultowymi fetyszami, okrzepliśmy w kliszy bombastycznego archetypu superbohatera. Z fantazyjną pelerynką, spandeksowym bicepsem i laserowym okiem. Trzeba było aż wyczerpującego roku 2020, byśmy pojęli należycie, że prawdziwy heros zamiast slipów na spodniach nosi raczej biały kitel lekarski, a jego pierś zdobi nie wystrzałowy logas, lecz Laska Eskulapa."

Koncert #DziękiMedykom to skromna forma podziękowania za ich codzienne wysiłki. Przy okazji wydarzenia, na stronie przyszloscdladzieci.org/zbiorka/dziekimedykom/ odbywa się również specjalna zbiórka finansowa na rzecz olsztyńskich superbohaterów. "Celowo nie wprowadzamy biletów ani żadnej formy obligatoryjnej formy odpłatności za udział w koncertach. W zamian za to najpiękniej prosimy was o dorzucenie – na miarę posiadanych możliwości – choć skromnej cegiełki przelewowej na rzecz olsztyńskich placówek medycznych. Wszystkie zgromadzone w ten sposób fundusze zostaną przekazane olsztyńskim szpitalom i lecznicom na środki najpotrzebniejsze w ich codziennej pracy. Namawiamy was serdecznie do udziału w tej szczególnej akcji, bo być może tylko w taki sposób jesteśmy w stanie realnie odwdzięczyć się i wyrazić solidarność z tymi, od których dziś zależy prawie wszystko" - zachęca MOK w Olsztynie.

O wydarzeniu opowiedział nam Dariusz Krasowski. Rozmawiała z nim Justyna Bryszewska. Posłuchajcie!

30 grudnia w koncercie #DziękiMedykom zagrają:

PostNatura
W ich muzyce usłyszycie wpływy post-rockowe, metalowe, psychodeliczne i orientalne. Olsztyński skład odważnie zapuszcza się w rejony surrealistyczne, zabierając słuchaczy w prawdziwą audiowizualną podróż!

Stach Bukowski
Zespół zakochany w muzyce retro, wychowany na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Gra rocka, ale inspiruje się również muzyką klasyczną, rapem i polskim big beatem. Muzycy tworzą z rockandrollowym polotem i mają ucho do chwytliwych melodii!

Romantycy Lekkich Obyczajów
Mistrzowie olsztyńskiego alternatywnego popu. Mają na koncie kilkanaście teledysków, trzy płyty LP i składankę Best Of, zagrali ponad 200 koncertów, w tym te największe, jak dwukrotny występ na Przystanku Woodstock!

Łydka Grubasa
Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych. Tekstowo uprawia bieżącą publicystykę ubraną w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją!

Bądźcie z nami tego dnia!

30 grudnia (środa) - start: 18:00

Przyjaciele - stań się jednym z nich: