Aktualności
04.12.2020

Nabór do Studium Reportażu przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Do 10 grudnia trwa nabór do drugiej edycji Studium Reportażu przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Do szkoły opowieści może zgłosić się każdy. Warunek jest jeden - temat, którym chce się zająć musi być związany z Warmią i Mazurami. Gościem Magazynu z Kulturą był Włodzimierz Nowak.

 

Studium Reportażu przy Teatrze im. Stefana Jaracza działa od października 2019 roku. To całoroczne warsztaty, które wykorzystując wiedzę i doświadczenie reporterów, mają uczyć sztuki opowiadania. Studium powstało z inicjatywy Zbigniewa Brzozy, dyrektora olsztyńskiego „Jaracza”. Studentami opiekuje się natomiast Włodzimierz Nowak - reporter, który przez kilka lat pełnił funkcję redaktora naczelnego „Dużego Formatu”.

Przez pierwszy rok zorganizowano kilkanaście spotkań, m.in. z zaproszonymi mistrzami gatunku: Filipem Springerem, Małgorzatą Szejnert, Katarzyną Surmiak-Domańską, Jackiem Hugo Baderem czy Adamem Wajrakiem. W naborze do pierwszej edycji zajęć udział wzięło około 60 osób. Przyjeto kilkanaście z nich.

Tegoroczny nabór kończy się 10 grudnia. "Mam nadzieję, że usłyszą to studenci dziennikarstwa, polonistyki z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i zainteresują się taką możliwością. (...) Bardzo mi na tym zależy. Wystarczy usiąść przed komputerem, zajrzeć co trzeba wypełnić, przysłać i spodziewam się, że zaleją nas aplikacje z Kortowa - zachęca Włodzimierz Nowak.

Z Włodzimierzem Nowakiem rozmawiała Agnieszka Ida Wójcik. Posłuchajcie!

Więcej informacji na temat naboru znajdziecie na stronie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Obejrzyjcie też film podsumowujący pierwszy rok działania Studium Reportażu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: