Aktualności
12.11.2020

GłuszczAntyK - zapisz się na zajęcia Desantu Kultury

Natalia Świniarska i Krzysztofa Gomółka-Pawlicka nawiązując do dorobku niezapomnianego Bohdana Głuszczaka i dokonań Pantomimy Olsztyńskiej zapraszają na cykl darmowych, ośmiomiesięcznych warsztatów pracy z szeroko rozumianym językiem ciała. O projekcie "GłuszczAntyK" realizowanym w ramach Desantu Kultury Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie opowiadały w Magazynie z Kulturą. Posłuchajcie!

 

Podczas zajęć projektu "GłuszczAntyK" powstanie mieszana grupa warsztatowa (osób słyszących i niesłyszących), która stworzy przestrzeń do wzajemnej integracji, przełamywania nieśmiałości i otwarcia na nowe doświadczenia. Natalia i Krzysia zaproszą was do ćwiczeń z obrębu animacji, teatru, warsztatu komunikacji i warsztatu socjoterapii. Efektem tej pracy będzie spektakl finałowy - autorskie widowisko pantomimiczne, czerpiące z tematyki antycznej. "Sięgniemy po teksty Sofoklesa, Eurypidesa czy Ajschylosa, by wydobyć z nich treść dramatyczną możliwą do pokazania za pomocą języka ciała" - zapowiadają autorki projektu.

Z Natalią Świniarską i Krzysztofą Gomółką-Pawlicką spotkała się Agnieszka Wojcik. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Natalia i Krzysztofa współtworzą Kolektyw Teatralny Babushka. O jego działaniach także opowiedziały na antenie Radia UWM FM.

Zajęcia Desantu Kultury realizowane będą w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie od grudnia do czerwca. Zapisy trwają do 30 listopada. Projekt "GłuszczAntyK" skierowany jest do osób od 16 roku życia. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem: impresariat@mok.olsztyn.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: