Aktualności
01.11.2020

Komu Wojna? - MOK Olsztyn otwiera nowy cykl

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy "Dwie Strony" Karoliny Bielawskiej oraz koncert zespołu Rozwód. Wydarzenia odbędą się w sobotę 7 listopada w ramach cyklu "Komu wojna?" w Galerii Dobro oraz sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena.

Karolina Bielawska w Galerii Dobro zaprezentuje zestaw nowych prac, które powstały jako efekt przyglądania się sytuacji konfliktu per se. „Dwie strony” to wizualny zapis obserwowanej przez artystkę wszechobecnej walki o dominację. Tytułowe strony - przelane na surowe płótna i rozumiane jako abstrakcyjne określenie uczestników sporu - zmieniają pozycje, drętwieją, uginają się pod zmiennym ciężarem, ulegają po to, by za chwilę znów się zbuntować i wyłamać. W dynamicznych kompozycjach artystka nadaje kształty sile i słabości, wymierza precyzyjne ciosy i stosuje skuteczne uniki. Nie mają one ilustracyjnego charakteru. Ich sens zawiera się w grze napięć i rytmie wypracowanych wyrazistych form. Wystawa to opowieść o konfrontacji i oswajaniu nadchodzącego momentu, w którym kończy się szansa na dialog.

Karolina Bielawska - absolwentka Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2015). Dyplom magisterski obroniła w Pracowni Przestrzeni Malarskiej Leona Tarasewicza i Pawła Susida. Artystka wizualna, w swoich pracach wykorzystuje malarstwo i rzeźbę. Łączy różne techniki oraz materiały malarskie, takie jak płyty gipsowe, emalie, masy bitumiczne, lakiery. Jej twórczość często odnosi się do historii i kontekstu miejsca. Mieszka i pracuje w Warszawie. Pochodzi z Olsztyna.

Wernisaż rozpocznie się w Galeria DOBRO w sobotę 7 listopada o 20:00. O 21:00 przenosimy się do sali pod Amfiteatrem na koncert zespołu Rozwód. To wieloskładowy projekt muzyczny założony przez Szymona Szwarca i Damiana Kowalskiego w kwietniu 2018 roku po zawieszeniu działalności grupy Wesele. Do tej pory udział brali/współtworzyli: Maciej Karmiński, Adam Kępa, Lech Nienartowicz.

Wydarzenia odbędą się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Aktualny Regulamin Imprez MOK Olsztyn dostępny jest na stronie: mok.olsztyn.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: