Aktualności
03.12.2019

Wystawa na 30-lecie Pracowni Projektowania Graficznego UWM

Studenci i absolwenci związani z Pracownią Projektowania Graficznego Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają do obejrzenia wystawy swoich prac w galerii kortowskiego Centrum Ekspozycyjnego "Stara Kotłownia". Jej wernisaż zaplanowano 4 grudnia o 18:00.

Pracownia Projektowania Graficznego istnieje już 30 lat. Program pracowni składa się z różnorodnych ćwiczeń dotyczących podstawowych problemów postrzegania rzeczywistości. Projektowanie to jedna z form wypowiedzi artystycznej, która skupia w sobie znajomość wszystkich dziedzin sztuki. Studenci zdobywają wiedzę na temat projektowania plakatów, gazet, znaków graficznych, szeroko rozumianej reklamy. Obecna wystawa prezentuje prace studentów i absolwentów Instytutu Sztuk Pięknych. Przez twórczą wyobraźnię projektant winien docierać do umysłów, serc- zadziwiać, fascynować, poruszać, przeciwstawiać się ogólnej banalizacji. Tak rozumiany obraz przełamuje schematy i otwiera drzwi do nowych przestrzeni.

O wystawie opowiedział nam prof. Piotr Obarek. Spotkał się z nim Korneliusz Komorowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Wystawę można oglądać do 10 stycznia 2020 roku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: