Aktualności
29.10.2019

Radiowcy - desantowcy! Ruszają zajęcia projektu Desant Kultury

W listopadzie rozpoczynają się zajęcia grup twórczych, których instruktorzy zwyciężyli w drugiej edycji konkursu "Desant Kultury" ogłoszonego przez MOK w Olsztynie. Dwie z nich poprowadzą... radiowcy: były i obecny redaktor naczelny Radia UWM FM - Łukasz Staniszewski i Piotr Szauer.

 

Joanna Wilengowska, Piotr Szauer, Łukasz Staniszewski, Maciej Sujecki i Julian Cimaszkiewicz - to autorzy projektów Desantu Kultury 2019/2020. Spośród 31 zgłoszonych pomysłów, powołana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie komisja wybrała cztery. Pierwsze dwa będą realizowane od listopada do czerwca. Kolejne - w krótszych blokach (od listopada do lutego i od marca do czerwca).

"Bardzo się cieszymy, że ta nasza idea jest bardzo rozwojowa, czy wręcz progresywna. Zwłaszcza w oczach twórców, czy też artystów zyskuje uznanie i się rozprzestrzenia" - podkreśla dyrektor MOK w Olsztynie Mariusz Sieniewicz.

O swoich projektach w Magazynie z Kulturą na antenie Radia UWM FM opowiadali: Łukasz Staniszewski (Projekt „Multi Book”) i Piotr Szauer (Olsztyn Pisze Piosenki). Posłuchajcie, dlaczego warto wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorów - radiowców. Rozmawiały z nimi: Justyna Bryszewska i Agnieszka Wójcik.

 

Wstęp na zajęcia jest całkowicie wolny - bez zapisów i bez opłat! Wystarczy pojawić się danego dnia o wyznaczonej godzinie w miejscu, w którym czekają na Was instruktorzy. Więcej informacji znajdziecie na stronie: mok.olsztyn.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: