Aktualności
08.10.2019

Śmierć Plakatu - nowa wystawa w galerii Wydziału Sztuki

W październiku w galerii Wydziału Sztuki UWM w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można prace dra Jarosława Bujnego. Wystawa "Śmierć Plakatu" jest przeglądem twórczości artysty z ostatnich kilku lat. Zobaczymy na niej plakaty teatralne, filmowe i  społeczne. Wszystkie prace cechuje nieprzeciętna siła oddziaływania oraz dosadność i moc rażenia.

Dr Jarosław Bujny jest związany z pracownią projektowania graficznego w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Skończył studia doktoranckie na międzywydziałowym kierunku u prof. Staniszewskiego, który prowadzi pracownie propagandy społecznej. I te plakaty dra Bujnego bardzo korelują z tą tematyką społeczną. Są bardzo mocne w przekazie, formie i treści. Naprawdę warto je zobaczyć" - przekonuje dr Anna Drońska z Wydziału Sztuki UWM.

"Prezentowane prace to dorobek ostatnich 5-6 lat.  W tej kolekcji jest plakat, który niedawno otrzymał drugą nagrodę bardzo prestiżowego konkursu PlakatFest 2019, w którym brało udział 1800 plakatów. To ogromne wyróżnienie, z którego jesteśmy dumni" - dodaje dr Drońska. Dr Jarosław Bujny swoje prace prezentował niemal na całym świecie: m.in. w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej i Azji.

Wernisaż zaplanowano w środę 9 października o 18:00. Prace będzie można oglądać w Kortowie do 8 listopada. Z dr Anną Drońską spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W listopadzie w kortowskiej galerii Wydziału Sztuki pojawi się następna ekspozycja. Jej autorkami są: Agnieszka Gewartowska i Agnieszka Cieślińska. "Zaprezentują malarstwo i litografię w bardzo nowoczesnej i eksperymentalnej formie" - zapowiada dr Anna Drońska.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: