Aktualności
18.06.2019

Kooperatywa Filozoficzno-Artystyczna zaprezentowała swoje prace

W Galerii Przepompownia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oglądać można prace nawiązujące do myśli filozoficznych. Przygotowali je głównie studenci z Instytutu Sztuk Pięknych wspierani przez naukowców z Instytutu Filozofii UWM. Wernisaż odbył się 18 czerwca.

Foto: Ścibor Ciepielewski

"Wystawa rzeczywiście jest inspirowana filozofią. Powstała jako efekt współpracy filozofów i artystów" - tłumaczy dr Dorota Sepczyńska. "Filozofia była początkiem, inspiracją... I chodziło o to, żeby ją zwizualizować i pokazać w sposób plastyczny."

Na wystawie "Kooperatywa Filozoficzno-Artystyczna" prezentowane są m.in. memy, wlepki, koszulki, torby i inne prace, które przenoszą filozofię w przestrzeń popkultury. W dwóch salach obejrzeć można także bajkę dla dzieci, która powstała na podstawie "Związków przyjaźni" Edwarda Abramowskiego. "Te ilustracje z tekstami pokazujemy po raz pierwszy. W przyszłym roku zamierzamy wydać książkę, która opowiada to samo zdarzenie z dwóch perspektyw - kiedy jest przyjaźń i kiedy jej nie ma. Adresowana jest do dzieci od 1 do 3 klasy szkoły podstawowej".

Nasza reporterka rozmawiała także z jedną  z autorek prac - Zuzanną Wojciechowską.

Na wernisażu w galerii Przepompownia była Dominika Stawicka. Prace oglądać można przez całe wakacje na Wydziale Sztuki UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: