Aktualności
06.06.2019

Sprawdź program Olsztyńskiego Lata Artystycznego

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przedstawił oficjalny program tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego. W Amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpią m.in.: Ania Rusowicz, Natalia Niemen, Doda, Leszek Możdżer, Kortez, Kuba Badach, Skubas, zespół Riverside, Phil Bates z utwortami Electric Light Orchestra oraz amerykańska wokalistka Bette Smith. Co jeszcze dziać się będzie w lipcu i sierpniu? Sprawdźcie!

Co charakteryzuje program OLA 2019? "Mam nadzieję, że bardzo elegancki i szlachetny sznyt artystyczny. A jednocześnie nostalgia, czyli powrót do przeszłości. Z prostego względu - jak wszyscy wiemy przyszłości już nie ma. Zostało nam dwadzieścia lat" - odpowiada z uśmiechem Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

W lipcu i sierpniu w Amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpią m.in.: Ania Rusowicz, Natalia Niemen, Doda, Leszek Możdżer, Kortez, Kuba Badach, Skubas, Riverside, Shannon, Phil Bates z utwortami Electric Light Orchestra oraz amerykańska wokalistka Bette Smith - na 25 urodziny Galerii Sowa. "MOK musi prowadzić działalność eklektyczną, czyli zwróconą do każdego odbiorcy. Staramy się by to Olsztyńskie Lato Artystyczne było w jakiejś formie emanacją tej różnorodności. Dlatego w tej ofercie koncertowej tak sobie to zbalansowaliśmy, że każdy znajdzie pewien rodzaj muzyki, klimatu i energii, która będzie dla niego ciekawa. Bardzo mi zależało, żeby to trzymało pewien poziom, żeby miasto, MOK i OLA nie dryfowały w kierunku takiej pralki estetycznej nastawionej na taśmociąg postaci - po to tylko, żeby wytwarzać pewien pozór, że... Ależ się dzieje!"

Z Mariuszem Sieniewiczem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Podczas OLA tradycyjnie nie zabraknie też kabaretów. Olsztyńską publiczność bawić będą latem: Kabaret Moralnego Niepokoju i Neo-Nówka. Do każdej z olsztyńskich dzielnic docierać będzie natomiast "Autobus Kultury". Tam także grać będzie muzyka. Ale animatorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury postarają się przede wszyskim aktywnie spędzać czas z mieszkańcami. O czym opowiada Patrycja Bałabańska.

OLA to oczywiście także festiwale: Festiwal Teatrów Ulicznych, Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru "Warmia", Dni Olsztyna, Local Warming (w przestrzeniach Parku Centralnego) i Olsztyńskie Koncerty Organowe (w nowej formule, poszerzonej także o koncerty jazzowe).

Poniżej prezentujemy wybrane wydarzenia Olsztyńskiego Lata Artystycznego 2019.

30 czerwca (niedziela) - 20:00
Amfiteatr
Koncert Finałowy Olsztyńskich Warsztatów Gospel: GOSPEL RAIN / NATALIA NIEMEN
Natalia Niemen uduchowioną muzykę ma we krwi, z wielką finezją zaplata jej piękne warkocze do nieba. Zespół Gospel Rain to charyzmatyczna piguła mocy. Wspólnie wypełnią niedzielny zmierzch dźwiękową namiętnością i żarem. Dodatkowo: występ chóru uczestników warsztatów. Dużo piękna gwarantowane.

1-5.07 PN-PT 10:00-14:00
Park Podzamcze (okolice Casablanki)
#AUTOBUSKULTURY NA PODZAMCZU
Z piskiem opon parkujemy na Starym Mieście, rozładowując artystyczne rekwizyty magii. Na dobry początek: Trzepak Rządzi z kinem plenerowym, Ola Rajska z warsztatami storytellingu, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, Paweł Szymański z Akademią Bluesa i ekspresjonizm w Akademii Młodych Twórców!

2 lipca (wtorek) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: AVARIAS BRIGADE
Znacie? To posłuchajcie! Koryfeusze olsztyńskich scen pubowych w kowerowej nawałnicy. W setliście: tańce, hulanka, swawola i puszczanie oka do rokendrolowej klasyki.

3 lipca (środa) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: BRYLANTY & BAŻANTY
Można powiedzieć, że to folkowo-popowy splot turbo-pozytywnych dźwięków i ujmujących osobowości. Ale lepiej chyba powiedzieć, że nie ma mowy, byście usiedzieli przy tym w miejscach.
 
4 lipca (czwartek) - 20:00
Amfiteatr
BLUESOWA SOWA: BETTE SMITH
Galeria Sowa to coś więcej niż klub. To doświadczenie formacyjne całych pokoleń olsztynian. 25-lecie muzycznej sceny Sowy będziemy świętować w Amfiteatrze. Zapraszamy na korzenną ucztę z muzyką bluesową! The Road Dogs (BY), Boogie Boys (PL) i zjawiskowa Bette Smith (USA) udowodnią, że blues w Olsztynie żyje i ma się dobrze.

5 lipca (piątek) - 17:30 i 20:30
Amfiteatr
KABARET NEO-NÓWKA: ŻYWOT MARIANA
Etatowi prześmiewcy wszechogarniającego absurdu na aż dwóch spektaklach z nowym programem! Neo-Nówka kolejny raz potwierdzi, że nie przez przypadek zdobyła niezliczoną ilość nagród na niemal wszystkich przeglądach kabaretowych w kraju.

6 lipca (sobota) - 20:30
Amfiteatr
ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC – PHIL BATES AND BAND
Świat szalonych rytmów rock’n’rolla, największe przeboje E.L.O. oraz głos Phila Batesa! Doskonale przygotowany występ, perfekcyjne wokale i nietuzinkowi muzycy rozpalą Amfiteatr najsłynniejszymi hitami muzycznej legendy lat 70 i 80 XX wieku! Support: Frontal Cortex

8-12.07 PN-PT 10:00-14:00
Osiedle Podgrodzie (Pętla linii 105, ul. ks. Borkowskiego)
#AUTOBUSKULTURY NA PODGRODZIU
Nabieramy prędkości, emitując kulturowe feromony od Szpitala Miejskiego po pływalnię UWM! Filmowy Trzepak rządzi, unikatowe warsztaty foto Mateusza Kopacza, warsztat tworzenia ogródka miejskiego z Agnieszką Maliną Pszonak, harce literacko-plastyczne oraz postimpresjonizm: w poszukiwaniu własnego stylu!

9 lipca (wtorek) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: WITEK MUZYK ULICY
Kto mógłby lepiej pasować do klimatu staromiejskiego rynku, niż najpierwszy muzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków? Witek Muzyk Ulicy nie musi nikogo udawać. Jego prawda broni się sama.

10 lipca (środa) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: QUANTUM TRIO
Polsko-chilijska mozaika z pogranicza jazzu, awangardy, muzyki klasycznej i progresywnej. Śmiałe eksperymenty improwizacyjne i międzykulturowa hipnoza dźwiękami rozpiętymi od subtelności ciszy po szaleństwo zgiełku.

12 lipca (piątek) - 20:00
Amfiteatr
KUBA BADACH: OLDSCHOOL
Oldschool to synonim jakości w świecie sztancy i maniery. Kuba Badach odwraca się od trendów, przypominając jak na styku jazzu, funku i soulu tworzy się ambitny pop. Bogactwo aranżacyjne, wyjątkowy feeling i urzekające melodie starej szkoły! Obecność obowiązkowa.

13 lipca (sobota) - 20:00
Amfiteatr
KORTEZ: HOLIDAY TOUR
Niezwykle emocjonalna i intymna twórczość Korteza kompletnie nie przystaje do komercyjnego blichtru. Nie przeszkadza mu to wyprzedawać największych sal koncertowych w Polsce w przeciągu kwadransa.

14 lipca (niedziela) - 19:00
Amfiteatr
RIVERSIDE: SUMMER WASTELAND TOUR 2019
Riverside to zespół-instytucja i jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich grup za granicą. Najciekawsza polska kapela progresywna na wyjątkowym koncercie w Amfiteatrze! Support: Amarok, Believe, Traffic Junky.

15-19.07 PN-PT 10:00-14:00
Osiedle Zatorze (boisko SP 11,  ul. Okrzei)
#AUTOBUSKULTURY NA ZATORZU
Nie mogło nas zabraknąć za torami, ziemi ekscentryków i pisarzy! Tu Trzepak rządzi w filmowym wydaniu retro, warsztaty tworzenia opowieści z Katarzyną Enemuo, działania z Białym Teatrem, harce literackie oraz stawanie się fowistycznym obrazem!

15 lipca (poniedziałek) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: KSW 4 BLUES
Delta Missisipi ponownie rozleje się od Wysokiej Bramy po Most Jana. Zwycięzcy Małej Sceny ubiegłorocznej Rawy, zanurzeni po uszy w stylistyce południowych Stanów, w aromatycznej wiązance bluesowych rytmów.

16-20 lipca (wtorek-sobota)
Stare Miasto / Amfiteatr
XXIV MIĘDZYNARODOWE OLSZTYŃSKIE DNI FOLKLORU „WARMIA 2019”
W wyjątkowym tyglu artystycznym Dni Folkloru wymieszają się: koncert otwarcia połączony z kolorową paradą wszystkich uczestników ulicami Starego Miasta, trzy koncerty folklorystyczne oraz koncert finałowy.

21 lipca (niedziela) - 20:00
Amfiteatr
LESZEK MOŻDŻER SOLO
Iskry sypiące się spod palców Leszka Możdżera rozpalają nawet tych, którym wydaje się, że nie przepadają za muzyką improwizowaną. Światowa klasa i być może największe objawienie polskiego jazzu ostatnich lat. Możdżer – Amfiteatr – Kosmos!

22-26.07 PN-WT 14:00-18:00 / ŚR-PT 10:00-14:00
Osiedle Pojezierze (Park Kusocińskiego / boisko przy hali za Tortexem)
#AUTOBUSKULTURY NA POJEZIERZU
Kolejny przystanek kulturowej rajzy. Na Pojezierze przywieziemy filmowy Trzepak, koncerty zespołów Sonbird i VHS, akademię reggae z Lonely Tree Soundsystem oraz skubizujemy świat w Akademii Młodych Twórców!

22 lipca (poniedziałek) - 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”
KINO PLENEROWE: GIMME DANGER
Jim Jarmusch czyta The Stooges. Iggy Pop i jego wesoła kompania w poszukiwaniu definitywnej niezależności artystycznej, ze środkowym palcem w stronę nabzdyczonego świata. Tak się robi historię. Tak dba się o wolność.

23 lipca (wtorek) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: VHS
Jeszcze niedawno jako Create pokazywali, jak grać alternatywny pop. Teraz, już jako VHS, konsekwentnie nie dają zamknąć się w żadnej z szuflad. Emocjonalne teksty, ciekawe brzmienia i dużo świeżości!

25 lipca (czwartek) - 18:40
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: PLATEAU – ŚLADAMI GRECHUTY
Poezja rockowa i dekonstrukcja klasyki. Plateau kłania się staremu mistrzowi, ubierając evergreeny Grechuty w nowe aranżacyjne szaty. Grali na Woodstocku, w Filharmonii Narodowej i Piwnicy pod Baranami. Pora na Scenę Staromiejską pod niebem!
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

27-28.07 SO-ND 10:00-20:00
Stare Miasto
DNI OLSZTYNA: JARMARK JAKUBOWY
Tradycyjny kiermasz wyrobów wszelakich, w których i najwybredniejsi znajdą coś dla siebie.

27 lipca (sobota) - 18:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
DNI OLSZTYNA: TOMASZ STOCKINGER: JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE
Popularny i lubiany aktor Tomasz Stockinger swym recitalem w starym stylu przywróci ducha przedwojennych amantów, wykwintnego smaku i szarmu rodem z Hemara, Warsa i Petersburskiego.
Bilety: 30 zł

27 lipca (sobota) - 20:00
Amfiteatr
DNI OLSZTYNA: KONCERT ANI RUSOWICZ
Muzyczna podróż hipisowskim szlakiem. Twórczość Ani Rusowicz jest mocno osadzona w tradycjach bigbitu, ale odważnie eksploruje pełne bogactwo muzyki lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. To nigdy nie wyjdzie z mody!

28 lipca (niedziela) - 15:00
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA: KONCERT ANNETTE MUSIC
Trochę jazzowych standardów, nieco swingującego tonu, odrobina przedwojennego ducha, a przede wszystkim mnóstwo uroku.

28 lipca (niedziela) - 16:00
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA: KONCERT OLSBAND
Potęga dixielandowych brzmień i wykonawczej energii. Po zastrzyku tradycyjnego jazzu, Nowy Orlean staje się bliższy niż kiedykolwiek.

28 lipca (niedziela) - 20:00
Amfiteatr
DNI OLSZTYNA: BODO CAFE
Muzyczny spektakl retro, nawiązujący do ikonicznej postaci Eugeniusza Bodo. Międzywojenne szlagiery filmowe i nie tylko w wykonaniu śpiewaków i aktorów współpracujących z Operą Śląską, Łódzkim Teatrem Piosenki i Teatrem Śląskim.

29.07-2.08 PN-PT 10:00-14:00
Osiedle Mazurskie (Plac Mazurski)
#AUTOBUSKULTURY NA OSIEDLU MAZURSKIM
Pod maszt dowieziemy wam retro kino familijne przy Trzepaku, warsztaty foto z Mateuszem Kopaczem, permakulturowy warsztat tworzenia ogródka miejskiego Agnieszki Maliny Pszonak, harce literacko-plastyczne oraz zabawę w abstrakcję w ramach Akademii Młodych Twórców!

30 lipca (wtorek) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: BARTOSZ SŁATYŃSKI
Melodyjny pop-rock z poetyckimi tekstami i lekko brytyjskim osadem indie w wykonaniu muzyka znanego m.in. z Avalanche i Penny Lane.

31 lipca (środa) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: POLA CHOBOT & ADAM BARAN
Ona śpiewa i pisze. On gra i komponuje. Wyrośli z tradycji bluesowych, które skutecznie przekuli we własny, nieco minimalistyczny i transowy styl. Od Muddy'ego Watersa po Björk i Radiohead.

3 sierpnia (sobota)
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały / okolice Tartaku Raphaelsohnów
LOCAL WARMING
Dwie sceny, wybitni artyści elektro, industrialny klimat i grad aktywności towarzyszących! Plenerowa impreza współczesnej muzyki elektronicznej wraca z rozmachem! Podobno scena berlińska zerka z niepokojem.

5-9.08 PN i ŚR-PT 10:00-14:00 / WT 16:00-20:00
Osiedle nad Jeziorem Długim (Skwer Wolnego Tybetu)
#AUTOBUSKULTURY NAD JEZIOREM DŁUGIM
Nad brzegami najpopularniejszego miejskiego akwenu Trzepak rządzi na filmowo-plenerowo, Pina Polar Show i warsztaty klaunady, Aleksander Olas Ostrowski w Akademii Rocka i dadaistyczne łamanie zasad w Akademii Młodych Twórców!

5 sierpnia (poniedziałek) - 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”
KINO PLENEROWE: AMY
Przejmująca historia wzlotu i upadku Amy Winehouse, wrażliwej i złamanej indywidualności twórczej. Eksplozja olbrzymiego talentu bezpowrotnie wessana przez Klub 27.

6 sierpnia (wtorek) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: OLSTEN BROTHERS BAND
Olsztyński ansambl pokazuje jak mistrzowsko wykonać ucieczkę do przodu, gdzie wreszcie nie ma hałasu, a muzyka znowu służy przeżywaniu. Nastrojowy wieczór w rytmie slow.

7 sierpnia (środa) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: SARA SZYMCZAK
Emanacja letniej beztroski w repertuarze od rhythm'n'bluesa, przez jazz po ambitny pop. Sara Szymczak ze standardami muzyki światowej i własnymi kompozycjami to jak zwykle uczta dla ucha i oka.

9 sierpnia (piątek) - 20:00
Amfiteatr
SHANNON: 25 LAT
Weterani celtyckich brzmień w wyjątkowym, jubileuszowym występie. Zapowiada się koncert pachnący zielenią, zacną whiskey, szalonym tańcem i muzycznymi opowieściami w duchu folk.
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż); 40 zł (dzień koncertu)

10 sierpnia (sobota) 15:00-19:30
Amfiteatr
FEST MUZA: FINAŁ KONKURSU MŁODYCH KAPEL
Rockowe beaujolais nouveau. Jeszcze młode i świeże, a już uderza do głowy bukietem czystej energii i przyczajonych talentów. Przegląd finalistów FEST MUZY i festiwal zawstydzania starych muzycznych wyjadaczy w jednym.

10 sierpnia (sobota) - 20:00
Amfiteatr
FEST MUZA: SKUBAS
Skubas w swój charakterystyczny, oszczędny i wyrazisty do bólu sposób śpiewa facecko o miłości i nie tylko. Bez kombinowania, w punkt, prosto w serce.

10 sierpnia (sobota) - 18:00
Park Centralny / Tartak Raphaelsohnów
WARMIŃSKA NOC PERSEIDÓW
Animacje dla dzieci, stanowiska obserwatorów nieba i obsługa mapy obrotowej nieba! Od 18:00 prelekcje popularnonaukowe i stoiska z meteorytami w Tartaku. Od 20:00 atrakcje przy parkowej fontannie.

11 sierpnia (niedziela) - 17:00
Amfiteatr
KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU: TEGO JESZCZE NIE GRALI
Błyskotliwe teksty, piorunujące riposty, nieoczekiwane puenty, a przede wszystkim organiczna i niewymuszona vis comica to coś, za co Kabaret Moralnego Niepokoju pokochały miliony widzów w całym kraju.

12-16.08 PN-PT 10:00-14:00
Nagórki (przy Przedszkolu nr 32, ul. Murzynowskiego)
#AUTOBUSKULTURY NA NAGÓRKACH
Wielka płyta zatętni mobilną kulturą! Przywieziemy wam plenerowe kino na Trzepaku, warsztaty foto, Olę Rajską z warsztatami storytellingu oraz wizje surrealisty!

13 sierpnia (wtorek) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: DREAM ATLAS
Progresywna alternatywa Dream Atlas dała im zasłużone zwycięstwo Antyfestu 2017. Zespół eklektyczny, emocjonalny, ze sprecyzowaną wizją artystyczną. Jeszcze o nich usłyszycie.

19-23.08 PN-PT 10:00-14:00
Jaroty (SP 34, ul. Herdera)
#AUTOBUSKULTURY NA JAROTACH
Na najliczebniejsze osiedle miasta przyjadą: kinowy Trzepak, harce literacko-plastyczne, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, Akademia Rapu z Mateo oraz chlapanie farbami w action painting!

20 sierpnia (wtorek) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: PO GODZINACH
Chociaż grają po godzinach, pokazują całodobowe serce do muzyki, godne pętli czasowych i akademii muzycznych. Dziarski rock bez niepotrzebnej napinki.

21 sierpnia (środa) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: SHANTAŻ
Szuwarowo-bagienna ikona, dla miłośników stylu słodka jak chlupot fal o sterburtę. Szanty, piosenki żeglarskie i turystyczne nie tylko dla urlopowiczów w wakacyjnej drodze na Mazury.

22-24 sierpnia (czwartek-sobota)
Przestrzenie Centrum i Starego Miasta
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH
Teatry uliczne ponownie ożywią olsztyńskie plenery! Sztuka ulicy w zasięgu wszystkich zmysłów. Taniec, muzyka, performance, sztuka cyrkowa i teatr. Oryginalność, odwaga i twórcze refleksje. Słowem: trzy dni artystycznej uczty z Teatrem Fuzja, Teatrem KTO, Teatrem AKT, Krakowskim Teatrem Ulicznym Scena Kalejdoskop, Olsztyńskim Teatrem Ulicznym, Teatrem Jednej Miny, Warmiolandią, Teatrem Snów, Centrum Pantomimy i Teatrem Usta Usta!

23 sierpnia (piątek) - 20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH
KONCERT GRUPY KSIĘŻYC
Słowiański folk łączy się tu z psychodelią, a muzyka wymyka się prostym podziałom gatunkowym. Nastroje generowane przez Księżyc zmieniają się od dawności do dziwności, od melancholii do groteski.

24 sierpnia (sobota) - 19:00
Amfiteatr
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH
PIOTR MACHALICA: MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI
Nastrojowy koncert na dwie gitary, trąbeczkę i akordeonik. Ciepły głos Piotra Machalicy i jego ujmująca osobowość zapewnią intymną atmosferę niepowtarzalnego wieczoru.

25 sierpnia (niedziela) 10:00-16:00
Stare Miasto
PSZCZOŁY I MIÓD / FESTIWAL DZIEDZICTWA KULINARNEGO WARMII, MAZUR I POWIŚLA
Kolejna edycja festynu Pszczoły i miód, a tam m.in. kiermasz produktów pszczelarskich, prezentacja szklanego ula, pokaz uli i wirowania miodu oraz konkursy dla najmłodszych. A w ramach Festiwalu pod czujnym okiem Telewizji POLSAT zaprosimy na pokazy przygotowania potraw kuchni warmińskiej i mazurskiej z degustacją, prelekcje, kiermasz produktów regionalnych i zabawy dla dzieci.

25 sierpnia (niedziela) - 16:30
Amfiteatr
GIPSY CARNAVAL MUZYKI I TAŃCA ROMÓW
W duchu poszanowania odrębności i pielęgnowania wielokulturowych tradycji miasta zapraszamy razem z zespołem HITANO na wyśmienitą zabawę przy dźwiękach energetycznych melodii i refleksyjnych romskich pieśni.

26-30.08 PN-PT 10:00-14:00
Dajtki (Promenada)
#AUTOBUSKULTURY NA DAJTKACH
Rozpędzamy się na ostatniej prostej! Tym razem kino plenerowe przy Trzepaku, warsztaty foto, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, harce literacko-plastyczne i wasze pop-artowe portrety!

27 sierpnia (wtorek) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: TRAFFIC JUNKY
Traffic Junky wyładuje solidną porcję stonerowego piachu z esencjonalnie hardrockowym zabarwieniem. Jedną nogą w latach 70. XX wieku, drugą w jutrze, przypomną niedowiarkom dlaczego takie granie się nie starzeje.

28 sierpnia (środa) - 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: WCZASY
Idealna propozycja na zakończenie wakacji. Czasem zimnofalowa motoryka, czasem synth-popowa, melancholijna przebojowość, zawsze mocne, emocjonalne teksty. Alternatywa w najlepszym wydaniu.

31 sierpnia (sobota) - 15:00
Scena Staromiejska / Amfiteatr
BEZPIECZNY OLSZTYN / KONCERT DODY & VIRGIN
Tradycyjny festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo. W programie konkursy dla najmłodszych oraz pokazy służb porządkowych i ratowniczych. A o 19:00 w Amfiteatrze zagra Doda, niekwestionowana królowa polskiej popkultury.

PEŁEN PROGRAM OLA 2019 znajdziecie na stronie organizatora.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: