Aktualności
10.04.2019

Pomiędzy horyzontami - nowa wystawa do obejrzenia w Kortowie

Do 10 maja w galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można wystawę malarską "Pomiędzy horyzontami". Swoje prace prezentuje na niej Iwona Rossochacka Kenny.

Foto: Ścibor Ciepielewski

Iwona Rossochacka Kenny w swojej sztuce kładzie szczególny nacisk na spontaniczność procesu twórczego. Kreowane przez nią obrazy cechuje emocjonalność i instynktowne podążanie za wewnętrznym głosem. Obserwacja natury, która jest punktem wyjścia, w procesie kreacji pozostaje tylko impulsem. Ten impuls to siła wytyczająca kierunek w dalszym poszukiwaniu nastroju i klimatu dzieła. Rezultatem tego działania są przedstawienia symbolicznych spotrzeżeń, zatrzymanych ulotnych momentów, w których nastrój odgrywa wiodącą rolę w poszukiwaniu głębi. W kreowanych przez nią malarskich zapisach zawarty jest komunikat o przenikających się przestrzeniach tego co ulotne i zapomniane z tym co zdaje się być jedynie wyobrażeniem chwili.

Kolorystyka, którą posługuje się artystka jest kluczem do wyostrzenia perspektywy postrzegania świata, ale również wskazówką jak go doświadczać pozazmysłowo. Zastosowana tu ekspresja gestów i barw kreuje nowy rodzaj wizualnego kodu, wolnego od narracyjnych obciążeń i symbolicznych zawiłości.

Z artystką spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Wernisaż odbył się w środę 10 kwietnia. Prace można oglądać do 10 maja.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: