Aktualności
05.12.2018

Kultura Pod Choinkę od ACK

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w środę 12 grudnia na przedświąteczne spotkanie pod hasłem "Kultura Pod Choinkę". Na scenie Centrum Konferencyjnego zaprezentują się grupy studenckie działające w Kortowie.

"Będziemy śpiewać, tańczyć, rozmawiać i przygotowywać się do świąt" - zapowiada wicedyrektor Akademickiego Centrum Kultury UWM w Olsztynie dr inż. Ewa Kokoszko. "Jest to też takie podsumowanie roku naszej pracy. Na spokojnie opowiemy o tym, co się wydarzyło, postaramy się pochwalić tym, co mamy. Także będziemy prezentowac repertuar i historie związane ze świątami, ale też to, co udało się zrobić przez cały rok w agendach. Będzie można je poznać a w przyszłości może też dołączyć do tych grup."

W tradycję spotkań świątecznych ACK wpisało się także pomaganie, czyli coroczna akcja charytatywna. Po raz kolejny zbierane będą pieniądze na leczenie onkologiczne Przemysława Mroczkowskiego - członka Studenckiej Grupy Motocyklowej Tabun, który od kilku lat zmaga się z guzem mózgu.

Z dr inż. Ewą Kokoszko rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

12 grudnia na scenie Centrum Konferencyjnego UWM zaprezentują się:
- Chór Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie im. prof. Wiktora Wawrzyczka,
- Akademicka Orkiestra Dęta UWM,
- Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo",
- Teatr Kloszart,
- Studencki Teatr Cezar
- Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Artemis"
- Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant"
- Yacht Klub UWM,
- Akademicki Klub Turystyczny UWM,
- Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena"
- Studencka Agencja Fotograficzna "Jamnik".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: