Aktualności
11.03.2018

Koncertowe przedwiośnie w Olsztynie

14 marca (środa) – Galeria Sowa

MAGDA PISKORCZYK

Wokalistka śpiewająca niskim, czarnym głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro amerykańskiej i afrykańskiej. Była gościem wielu festiwali międzynarodowych. Jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Nominowana do Fryderyka.

Wejściówka czeka we wtorek (Uwierz w Muzykę).

 

14 marca (środa) – Nowy Andergrant

SHANNON

Koncert z okazji święta patrona Irlandii – św. Patryka, które przypada w sobotę 17 marca. Zagra olsztyński Shannon, zespół - legenda na polskiej scenie folkowej. Założony w latach '90 , konsekwentnie specjalizuje się w muzyce celtyckiej - irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej. Obecnie posiada w składzie sześcioro multiinstrumentów, muzyków wybitnych z Polski i Irlandii. Podczas tegorocznej, „patrykowej” trasy zespół wykona repertuar z ostatnich kilku albumów. Międzynarodowy skład, kilkoro wokalistów, niesamowita precyzja akustycznego grania folkowego, porywające reele i skoczne jigi – czyli kwintesencja irlandzkich obchodów Św. Patryka.

Wejściówki czekają w poniedziałek (UWMFM Po Południu) i środę (Uwierz w Muzykę).

 

15 marca (czwartek) – Nowy Andergrant

TED NEMETH

Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love Alternative, Pidżama Porno czy happysad. W 2017 roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali: Jarocin Festiwal oraz Przystanek Woodstock. Jesienią na półkach sklepowych pojawił się drugi album zespołu pt. CTRL C. Pierwotny termin koncertu w Olsztynie został przełożony z powodu kontuzji jednego z muzyków.

Wejściówki czekają w poniedziałek (Uwierz w Muzykę) i wtorek (Krasztest).

 

16 marca (piątek) – Galeria Sowa

CELTBASH

Kolejny koncert w tym tygodniu z okazji Dnia Świętego Patryka. Olsztyński zespół działa od czterech lat. Prezentuje różne gatunki muzyczne wplatając w nie celtyckie inspiracje. Występuje w składzie Arkadiusz Powolny - highland bagpipes/whistles/uilleann pipes, Małgorzata Żurawska - vocal, Dariusz Archacki - electric guitar, Grzegorz Kazimierczak - electric guitar, Michał Rogiewicz - bass, Tomasz Maroszek - drums

Wejściówka czeka w czwartek (Uwierz w Muzykę).

 

16 marca (piątek) – Nowy Andergrant

ŻYWIOŁAK

Grupa od kilkunastu lat konsekwentnie pracuje ukazując światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. Wzorem najlepszych kapel tworzących styl innovative folk w Skandynawii, czy innych krajach Europy poznaliśmy wyjątkowo przyswajalny gatunek czerpiący całymi garściami z polskiej spuścizny kulturowej. Debiutancka EP-ka „Muzyka psychodelicznej świtezianki” i album „Nowa ex-tradycja” stały się kanonem prawdziwej folkowej estetyki. W burzliwe losy zespołu wpisały się zmiany składu. Wraz z albumem „Globalna wiocha” zmienił się też styl grupy. W 2013 roku doszło do zawieszenia działalności. Powołany na nowo przez Roberta Jaworskiego skład skierował się w stronę wczesnych dokonań zespołu. Ukazała się EP-ka „Muzyka psychoaktywnego Stolema”, a niedawno „Pieśni Pół/nocy”. Płyta ukazuje fascynację dziejami i wierzeniami dawnego Pomorza. W lutym zespół miał zagrać w Olsztynie, ale plany pokrzyżowała choroba wokalistek.

Wejściówka czeka we wtorek (Rockblok). Wejściówki wygrane w lutym zachowały ważność.

 

17 marca (sobota) - Nowy Andergrant

KONIEC ŚWIATA, THE ANALOGS, PRAWDA

Wiosenna trasa pod hasłem Rocked Boys Tour. Podczas pięciu koncertów zagrają trzy zespoły od lat związane z wydawnictwem Lou&Rocked Boys. The Analogs ze Szczecina to stali bywalcy klubu Nowy Andergrant. Street punkowa grupa ma obecnie status klasycznej na polskiej scenie. Ponad 20 lat na scenie i kilkanaście albumów w dyskografii mówią same za siebie. Katowicki Koniec Świata grał w Olsztynie niedawno, bo w październiku minionego roku. Zespół Jacka Stęszewskiego od niemal dwóch dekad balansuje na pograniczu rocka, miejskiego folku i punka. Ostatnią płytę wydali dwa lata temu. Wrocławska punk rockowa Prawda to kolejny weteran, zespół obecny na scenie od połowy lat 90. W miniony roku wydali po dekadzie przerwy nowy materiał „Chaos In Poland”.

Wejściówki czekają w poniedziałek (Uwierz w Muzykę), czwartek  i piątek (UWMFM Po Południu).

 

17 marca (sobota) – pub Mech

RAFAŁ GORZYCKI ENSEMBLE TUNING

Zespół tworzą wyjątkowy muzycy: Tomasz Pawlicki - fecista i kompozytor, jeden z największych instrumentalistów w Polsce, koncertmistrz Opery Nova w Bydgoszczy oraz Kuba Ziołek – laureat Paszportu Polityki 2016, lider wielu ważnych projektów i zespołów z pogranicza muzyki eksperymentalnej, elektronicznej i improwizowanej – multiinstrumentalista, w RGET obsługujący elektronikę. Lider projektu i perkusista, kompozytor Rafał Gorzycki jest zaliczany do grona najważniejszych i najbardziej twórczych artystów współczesnego jazzu oraz kameralistyki w Polsce. Nagrał do tej pory 22 autorskie albumy i jest laureatem wielu nagród, wyróżnień oraz stypendiów.

Wejściówki czekają we wtorek i środę (Uwierz w Muzykę).

17 marca (sobota) – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych

ŁĄKI ŁAN

Łąki Łan to jedna z gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zespół tworzą doświadczeni muzycy znani niegdyś m.in. z Sistars, czy obecnie ze współpracy z Agnieszką Chylińską. Ich mieszanka soulu, funka i popu z miejsca podbiła serca fanów energetycznej, tanecznej muzyki. Na oddzielną uwagę zasługuje image grupy. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą. Ostatnia płyta „Syntonia” ukazała się w 2016 roku.

Wejściówki czekają we wtorek (UWMFM Po Południu), środę (Uwierz w Muzykę) i piątek (Uwuemka-lista przebojów).  

 

18 marca (niedziela) - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych

NATALIA PRZYBYSZ, MIKROMUSIC, ODET

Natalia Przybysz w towarzystwie Mikromusic i wschodzącej gwiazdy Odet pojawią się w ośmiu polskich miastach, w tym także w Olsztynie. Ta ostatnia to pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, na której aktualnie pracuje. Jej utwory to zderzenie melancholijnej liryki i humoru. Z kolei gwiazd wieczoru przedstawiać nie trzeba, zresztą niedawno gościły w Olsztynie. Mikromusic z urzekającą Natalią Grosiak promują swój najnowszy krążek „Tak mi się nie chce”, z wielkim przebojem grupy – nagraniem tytułowym. Natalia Przybysz przedstawi w Olsztynie repertuar z płyty „Światło Nocne”, ale na pewno nie zabraknie też wielu przebojów wokalistki.

Wejściówki czekają w środę (UWMFM Po Południu), czwartek (Uwierz w Muzykę) i piątek (Uwuemka- lista przebojów).

18 marca (niedziela) - Nowy Andergrant

MARLENOWE LOVE - KONCERT CHARYTATYWNY 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: