Aktualności
26.12.2017

Koncert Uniwersytecki - Śpiewajmy Kolędy...

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Ryszard Górecki zaprasza 7 stycznia na koncert uniwersytecki „Śpiewajmy kolędy…”. O 20.00 w Bazylice Katedralnej św. Jakuba będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu chórów związanych z Wydziałem Sztuki UWM. Wstęp wolny!

"Każdego roku w styczniu w okolicach święta Trzech Króli tradycyjnie organizujemy jako Wydział Sztuki Koncert Uniwersytecki pod tytułem Śpiewajmy Kolędy. To tradycja istniejąca od kilku lat. Pomysłodawcą był obecny Dziekan - prof. Benedykt Błoński. Ten pomysł sprzedał się bardzo dobrze. Zawsze mamy bardzo dużo słuchaczy" - opowiada dr Jan Połowianiuk z Instytutu Muzyki UWM (kierujący także pracą Chóru Bel Canto).

"Koncert będzie zachęcał nie tylko do słuchania kolęd, ale także do wspólnego śpiewania. To też jest tradycja tych koncertów uniwersyteckich. Będzie można posłuchać bardzo dobrych zespołów działających na Wydziale Sztuki bądź poza uczelnią, ale pod kierunkiem naszych wykładowców. Kolędy, pastorałki to pieśni, które wszyscy znamy i kochamy. A my Polacy - mamy tych kolęd najwięcej (ponad 800). Zapraszamy do wspólnego kolędowania!" - zaprasza nasz gość.

Z drem Janem Połowianiukiem z Instytutu Muzyki UWM rozmawiał Marcin Stankiewicz.W koncercie wystąpią:
Zespół Wokalny ARS CANTANDI – dyrygent Honorata Cybula
Chór ARS VOCALE – dyrygent Katarzyna Bojaruniec
Chór BEL CANTO – dyrygent Jan Połowianiuk
Chór CANTORES VARMIENSES – dyrygent Benedykt Błoński
Zespół Wokalny MUSICA IN VIA – dyrygent Katarzyna Bojaruniec
Zespół Wokalny PROFORMA – dyrygent Marcin Wawruk

Przyjaciele - stań się jednym z nich: