Aktualności
09.10.2017

4. WAMA Film Festival

Najlepsze światowe kino za darmo w Olsztynie! Zapraszamy do Multikina na festiwalowe seanse Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Krótkich. W programie także propozycje dla najmłodszych, młodzieży, dziennikarzy i ekspertów z branży. 4. edycja WAMA Film Festivalu odbędzie się w dniach 10-14 października w Olsztynie. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest otwartość.

Misja WAMA Film Festivalu mieści się w jednym słowie: wielokulturowość. Najważniejszym założeniem wydarzenia jest promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych. Wokół tego tematu skupione są wszystkie projekcje i wydarzenia towarzyszące festiwalowi.

Formuła i tematyka WAMA Film Festivalu jest bardzo szeroka, nie ma jakiegokolwiek ograniczenia geograficznego oraz nie faworyzuje żadnej grupy pod względem przynależności narodowej, społecznej, politycznej, religijnej lub innej. Promowane są: regionalizm, euroregiony, ideologia "glokalizmu". Organizatorzy zapraszają do dyskusji na temat emigracji, małych ojczyzn, wyrównywania szans, problemów mniejszości etnicznych, turystyki kulturalnej, aktywizacji społecznej. W programie festiwalu znajdują się filmy związane z najważniejszymi problemami współczesnego świata.

Hasłem 4. edycji WAMA Film Festivalu jest: otwartość. Bez otwartości trudno przyjąć lub zrozumieć wielokulturowość i różnorodną tożsamość etniczną czy religijną. Równie trudno zrozumieć strach przed wielokulturowością tym, którzy się nie boją. Trudno zrozumieć, jak rodzi się nienawiść. Trudno przyjąć poglądy drugiej strony. Na WAMA Film Festival podejmowane są trudne tematy. Przyjdź, otwórz się na filmy, otwórz się na dyskusję, otwórz się na innych ludzi.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Justyny Bryszewskiej z koordynatorem programowym WAMA Film Festivalu - Piotrem Czerkawskim.

Radio UWM FM jest patronem medialnym WAMA Film Festivalu. Program znajdziecie na stronie: wamafestival.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: