Aktualności
12.04.2017

Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie

Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie

Rockowy festiwal w Węgorzewie powstał na początku lat 90. Impreza w krótkim czasie wyrosła z przyciasnych żołnierskich butów przeglądu kapel wojskowych i stała się jednym z ważniejszych rockowych festiwali w kraju. To właśnie tam szerszy rozgłos zdobyła w 1994 roku grupa Sweet Noise. Cykliczność muzycznego święta była zakłócana na przełomie wieków, ale festiwal wracał pod kolejnymi szyldami.

Zmieniały się czasy, a wraz z nią show business i  rockowa scena. Węgorzewo wciąż przyciągało ludzi i młode kapele, które mogły powalczyć o Grand Prix. Organizatorzy zaczęli kłaść nacisk na ekologię i naturalne walory Mazur. W 2008 roku grano pod hasłem „EKO Union of Rock Festival”, a dwa lata później “Seven Festival Music & More”. Pod tą nazwą w 2013 roku odbyła się 20. edycja imprezy. Po niej nastąpiła przerwa i zeszłoroczne odrodzenie już jako Naturalnie Mazury Festiwal.

Kto zagra?

Piątek 7 lipcaKult, Organek, Farben Lehre, Luxtorpeda

Sobota 8 lipca - T.Love, Kasia Kowalska, Panny Wyklęte, Maleo Reggae Rockers 

Niedziela, 9 lipca - HLA, Kuśka Brothers

Ponadto tradycyjnie w Węgorzewie odbędzie się konkurs kapel. O Grand Prix powalczą zespoły wyłonione w eliminacjach. W marcu zamknięto pierwszy etap przez który przeszło ponad 100 zespołów. Do 25 kwietnia pięcioosobowe regionalne jury pod przewodnictwem Piotra Bułakowskiego z RMF FM wyłoni 25 zespołów, które przejdą do drugiego etapu. Kolejna komisja w składzie: Marcin Kusy- Polskie Radio, Michał Kirmuć –Teraz Rock  oraz Dariusz Domański – Top Guitar dokona wyboru 5 zespołów, które otrzymają zaproszenia do Węgorzewa. Kolejną piątkę wyłonią w głosowaniu internauci.

 

Dla naszych słuchaczy mamy KARNETY.

Wtorek 6 czerwca (Uwierz w Muzykę), piątek 9 czerwca (Uwuemka), poniedziałek 12 czerwca (UWM FM Po Południu), wtorek 13 czerwca (RockBlok), środa 21 czerwca (Trzy Po Trzy), czwartek 22 czerwca (Uwierz w Muzykę), wtorek 27 czerwca (RockBlok), piątek 30 czerwca (UWM FM Po Południu). 

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie naturalniemazury.com oraz profilu społecznościowym facebook.com/naturalniemazury

Przyjaciele - stań się jednym z nich: