Aktualności
12.04.2017

Naturalnie Mazury Festival w Węgorzewie

Naturalnie Mazury Festival w Węgorzewie

Rockowy festiwal w Węgorzewie powstał na początku lat 90. Impreza w krótkim czasie wyrosła z przyciasnych żołnierskich butów przeglądu kapel wojskowych i stała się jednym z ważniejszych rockowych festiwali w kraju. To właśnie tam szerszy rozgłos zdobyła w 1994 roku grupa Sweet Noise. Cykliczność muzycznego święta była zakłócana na przełomie wieków, ale festiwal wracał pod kolejnymi szyldami.

Zmieniały się czasy, a wraz z nią show business i  rockowa scena. Węgorzewo wciąż przyciągało ludzi i młode kapele, które mogły powalczyć o Grand Prix. Organizatorzy zaczęli kłaść nacisk na ekologię i naturalne walory Mazur. W 2008 roku grano pod hasłem „EKO Union of Rock Festival”, a dwa lata później “Seven Festival Music & More”. Pod tą nazwą w 2013 roku odbyła się 20. edycja imprezy. Po niej nastąpiła przerwa i zeszłoroczne odrodzenie już jako Naturalnie Mazury Festival.

Kto zagra?

Piątek 7 lipcaKult, Organek, Farben Lehre, Luxtorpeda

Sobota 8 lipca - T.Love, Kasia Kowalska, Panny Wyklęte, Maleo Reggae Rockers, Kuśka Brothers

Ponadto tradycyjnie w Węgorzewie odbędzie się konkurs kapel. O Grand Prix powalczą zespoły wyłonione w eliminacjach. W marcu zamknięto pierwszy etap przez który przeszło ponad 100 zespołów. Do 25 kwietnia pięcioosobowe regionalne jury pod przewodnictwem Piotra Bułakowskiego z RMF FM wyłoni 25 zespołów, które przejdą do drugiego etapu. Kolejna komisja w składzie: Marcin Kusy- Polskie Radio, Michał Kirmuć –Teraz Rock  oraz Dariusz Domański – Top Guitar dokona wyboru 5 zespołów, które otrzymają zaproszenia do Węgorzewa. Kolejną piątkę wyłonią w głosowaniu internauci.

Radio UWM FM tradycyjnie wspiera festiwal rockowy w Węgorzewie. Dla naszych słuchaczy będziemy mieli przygotowane konkursy z karnetami. Szczegóły wkrótce. Więcej informacji o festiwalu na stronie naturalniemazury.com oraz profilu społecznościowym facebook.com/naturalniemazury

Przyjaciele - stań się jednym z nich: